Daimler – nákladní vůz pro dálkovou přepravu

Daimler Truck, jeden z největších světových výrobců užitkových vozidel, představil svůj první těžký nákladní vůz s elektrickým pohonem na baterieMercedes-Benz eActros LongHaul – s novou e-nápravou a dojezdem 500 km.

Nová nabídka – jedno ze tří nových elektrických vozidel představených na konferenci IAA Transportation v Hannoveru se může pochlubit kapacitou baterie více než 600 kWh ze tří bateriových sad napájejících dva elektromotory jako součást nové e-nápravy. Ta dokáže generovat trvalý výkon 400 kW a špičkový výkon přes 600 kW.

Mercedes-Benz bude od uvedení na trh vyrábět eActros LongHaul jak v tahači, tak v tuhé variantě a sériová výroba má probíhat v závodě společnosti na nákladní vozy ve Wörthu.

Vedle e-Actros LongHaul vystavuje Daimler Truck také bateriový Mercedes-Benz eActros 300 ve verzi tahače pro flexibilní těžkou rozvážkovou přepravu. A představil bateriový Mercedes-Benz eAtego pro segment středních nákladních vozidel.

Daimler - nákladní vůz pro dálkovou přepravu

Daimler Truck

Mercedes-Benz eActros 300 jako tahač má schopnost táhnout všechny standardní evropské návěsy. A má pohánění třemi akumulátory, každý s instalovanou kapacitou 112 kWh, umožňující dojezd až 220 kilometrů na jedno nabití. Zahájení sériové výroby tahače eActros 300 se plánuje na druhou polovinu roku 2023.

Další pobočka Daimleru a Mercedes-Benz, Fuso, vystavuje na veletrhu IAA Transportation eCanter nové generace. Ten bude šitý na míru pro distribuční dopravu v centru města a požadavky poslední míle.

A eCanter je k dispozici se třemi různými variantami bateriových sad.

„Od poslední IAA před čtyřmi lety jsme se s přechodem na CO2 neutrální dopravu posunuli plnou rychlostí kupředu,“ řekl Martin Daum, generální ředitel Daimler Truck. „V letošním roce máme v portfoliu již osm čistě bateriových sériových vozů.“

„Nestačí však jen nabízet ta správná vozidla. Naši zákazníci také potřebují vhodnou infrastrukturu. Jsme zde aktivní na nejrůznějších úrovních. Pro rychlý nárůst je nezbytné, aby celý průmysl a vlády táhly za jeden provaz.“

Mercedes-Benz Trucks také oznámil své plány na rozšíření své řady vozidel o sériově vyráběné nákladní vozy s pohonem na vodíkové palivové články v druhé polovině dekády.

Cílem vývoje nákladních vozidel společnosti na vodíkový pohon je dojezd až 1 000 kilometrů. První prototypy Mercedes-Benz GenH2 Truck již procházejí přísným testováním. A to jak na interní testovací dráze společnosti, tak na veřejných komunikacích.

Zdroj: thedriven, TowPoint