Renault Grand Kangoo debutoval na veletrhu IAA

Nový Grand Kangoo, se před pár dny představil na veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově, nabízí maximální praktičnost za přijatelnou cenu

V době crossoverů je Renault odhodlán nabídnout lidem alternativu a udržet víceúčelové vozidlo při životě. Nový Renault Grand Kangoo, se před pár dny představil na veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově, nabízí maximální praktičnost za přijatelnou cenu pro ty, kteří ještě nepropadli SUV. Nové MPV samozřejmě vychází z třetí generace modelu Kangoo uvedené na trh v roce 2020 a přichází s modulárním interiérem se sedmi samostatnými sedadly.

Grand Kangoo 2024 vhodný pro rodiny

Renault Grand Kangoo 2024 je jedním z nejuniverzálnějších vozů, které se účastní letošního IAA. Slouží také jako dodávka, protože lze vyjmout tři sedadla z prostřední řady i dvě sedadla ze zadní řady. Tím se objem nákladového prostoru zvýší z 500 l (při instalaci všech sedadel) na neuvěřitelných 3 750 l. Tedy pokud je sklopené sedadlo spolujezdce.

Renault Grand Kangoo 2024 je jedním z nejuniverzálnějších vozů, které se účastní letošního IAA
Renault Grand Kangoo je výborný rodinný vůz

Nastupování a vystupování ze třetí řady je hračka díky dvojitým posuvným dveřím. Dveře měří 83 cm, tedy o 18 cm více než u standardního modelu Kangoo. S pěti sedadly vybavenými systémem ISOFIX je Grand Kangoo jedním z nejvhodnějších vozů pro rodiny, které si můžete za peníze koupit. Renault uvádí, že existuje ne méně než 1 024 konfigurací sedadel. Těchto pět sedadel lze totiž nejen vyjmout, ale také sklopit a posunout vpřed a vzad.

Mezi další vychytávky patří tepelné čerpadlo, couvací kamera, vyhřívaná přední sedadla a volant spolu s elektrickým ovládáním zadních oken a informačně-zábavním systémem EasyLink
Palubní deska nového modelu Kangoo

Po sklopení sedadla spolujezdce lze do kabiny uložit předměty dlouhé až 3,11 m. V celé kabině je k dispozici více než 58 l úložného prostoru. A to včetně posuvné zásuvky a odkládacích přihrádek pod druhou řadou sedadel. Cestující na zadních sedadlech mají díky rovné linii střechy dostatek místa nad hlavou a využívají prostor pro kolena o velikosti 164 mm. Renault plánuje prodávat Kangoo 2024 s prosklenými zadními dveřmi ve standardní výbavě, ale také s prosklením 2/3-1/3 a výklopnými zadními dveřmi.

Výběr z několika pohonných jednotek

Kupující si budou moci vybrat z benzinových, naftových nebo elektrických pohonných jednotek. Nové MPV může být vybavené zážehovým motorem o výkonu 130 koní spojeným buď se šestistupňovou manuální převodovkou, nebo sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Naftový motor o výkonu 95 koní spolupracuje pouze se šestistupňovou manuální převodovkou. Pokud jde o variantu EV, ta dostane elektromotor o výkonu 121 koní (90 kW) a točivém momentu 245 Nm.

Elektrická verze E-Tech

Renault Grand Kangoo E-Tech má lithium-iontovou baterii s využitelnou kapacitou 45 kWh. To stačí na ujetí až 265 km v cyklu WLTP. Jakmile vám dojde šťáva, stejnosměrná nabíječka díky výkonu 80 kW přidá 170 km dojezdu za 27 minut nebo 80 km za 10 minut. Při použití střídavé nabíječky se baterie doplní z 10 na 80 procent za 2 hodiny a 40 minut. Na akumulátor existuje záruka na osm let nebo 160 000 km. Pokud v tomto intervalu klesne kapacita pod 70 procent, Renault ji bezplatně vymění.

Slouží také jako dodávka, protože lze vyjmout tři sedadla z prostřední řady i dvě sedadla ze zadní řady
Po sklopení sedadel se zvýší objem prostoru na 3 750 l

Mezi další vychytávky patří tepelné čerpadlo, couvací kamera, vyhřívaná přední sedadla a volant spolu s elektrickým ovládáním zadních oken a informačně-zábavním systémem EasyLink. Renault začne přijímat objednávky koncem letošního roku a dodávky zahájí počátkem roku 2024. Grand Kangoo se začne montovat v závodě Maubeuge v severní Francii.

Zdroje: motor1, TowPoint