Meyer Burger rozšiřuje plány solárních panelů

Švýcarská firma Meyer Burger urychluje rozšiřování své výrobní kapacity solárních panelů. Firma také získala objednávku na 3,75 GW modulů

Švýcarská společnost Meyer Burger urychluje rozšiřování své výrobní kapacity solárních panelů. A to v návaznosti na prodloužení amerického solárního daňového dobropisu pro výrobce FV. Firma také získala objednávku od developera DE Shawa na 3,75 GW heterojunkčních modulů vyrobených v USA.

Meyer Burger

Zákon o snížení inflace amerického prezidenta Joea Bidena již přinesly první ovoce. Švýcarský výrobce solárních modulů a výrobních linek Meyer Burger zvýšil své plány na výrobu solárních panelů.

Výrobce heterojunkčních modulů uvedl americký balíček klimatických změn a zdravotní péče jako jeden z důvodů, proč urychluje své výrobní plány. Dalším důvodem je velká objednávka modulů od developera DE Shaw Renewable Investments sídlícího v New Yorku. Meyer Burger uvedl, že prodloužení investičního daňového kreditu pro solární výrobu ve Spojených státech má mít hodnotu 0,07 dolarů násobek nominálního výkonu každého modulu Meyer Burger vyrobeného ve státech.

DE Shaw zadal objednávku na 3,75 GW panelů evropského výrobce, které mají být dodávané v letech 2024 až 2029. Zaplatí „značnou roční zálohu“, aby pomohla společnosti Meyer Burger financovat výrobní kapacitu potřebnou ke splnění těchto požadavků na dodávku.

Financování

Meyer Burger uvedla, že americká daňová pobídka a vklady zákazníků nejsou dostatečné k financování její výrobní kapacity 3 GW ročně. Společnost se sídlem v Gwatt ve Švýcarsku uvedla, že potřebuje dalších 6,5 miliard korun. Peníze potřebují na přidání 1,5 GW výrobních linek ve své základně v Thalheimu v Německu. A také na přidání 1 GW v místě v Goodyear v Arizoně. Podrobnosti o úsilí o získávání finančních prostředků se akcionářům oznámí „v příštích měsících,“ uvedla společnost.

Rozhodnutí společnosti Meyer Burger pustit se do výroby modulů, která je tradičně dodavatelem zařízení pro výrobu solárních zařízení, stálo její zisk, protože rozšiřovala svá zařízení na výrobu panelů.

Tržby za první pololetí vyskočily z 462,5 milionů korun za prvních šest měsíců loňského roku na 1,45 miliard korun. Přičemž Meyer Burger uvedl, že rostoucí vstupní náklady úspěšně přenáší na zákazníky.

To vedlo k rozšíření čistých šestiměsíčních ztrát z 956 milionů korun v lednu až červnu 2021 na 1,053 miliardy korun.

Investice potřebné pro výrobu modulů zaznamenaly pokles hotovostního zůstatku společnosti z 6,34 miliard korun na konci loňského roku na 4,78 miliard korun na konci června. Dobrou zprávou je, že DE Shaw má možnost rozšířit svou objednávku až na 5 GW vysoce účinných modulů.

Zdroje: pv-magazine, Towpoint