Spirit of Expression: Cesta k luxusu

Rolls-Royce vyrábí jedny z nejlegendárnějších luxusních vozů, které si můžete za peníze koupit, ale co když chcete jít nad rámec standardní nabídky? V tom případě přichází na řadu zakázková divize výrobce, která vaše automobilové fantazie promění ve skutečnost. Rolls-Royce představil tři takové vozy v rámci kolekce „Spirit of Expression“, kterou společnost odhalila před autosalonem v Pekingu.

Kolekce Spirit of Expression obsahuje tři modely: Spectre s označením Escapism, Ghost Extended s označením Expressionism a Phantom Extended s označením Magnetism. Každý z modelů se vyznačuje tématem spojeným s jeho názvem a barvami inspirovanými místy reálného světa.

Model Spectre

Model Spectre má dvoubarevnou povrchovou úpravu, která kombinuje výraznou červenou barvu Lantana Red s kontrastní šedou Tempest Grey. Středové prvky na 23 palcových kolech modelu Spectre z kolekce Spirit of Expression nalakovali červenou barvou Lantana, která ladí s karoserií. Přizpůsobené motivy exteriéru doplňuje osvětlený ornament Spirit of Ecstasy na kapotě. Interiér modelu Escapism Spectre je stejně působivý jako exteriér, tři samostatné barvy kůže vyvolávají myšlenky na tropické západy slunce.

Spirit of Expression: Spectre

Expresionismus Ghost Extended vidíme v podivuhodně živé barvě. Rolls-Royce ji nazývá Boracay Blue, ačkoli jsme přesvědčení, že jde spíše o lila než o modrou. Podle automobilky barva zachycuje barvy, které jsou vidět při přechodu západu slunce v soumrak nad filipínským ostrovem Boracay. Podtrhuje ji ručně malovaná linie karoserie táhnoucí se od předních světlometů Ghostu až k jeho zadním světlům.

Ghost Extended

Spirit of Expression: Interiér modelu Ghost Extended

Interiér modelu Ghost se zaměřuje na černou a arktickou bílou kůži, kterou zvýrazňuje živou limetkově zelenou barvou. Podle automobilky se na kapsách dveří střídají vzory stehů, které vytvářejí trojrozměrný efekt. Tento designový prvek využívá 104 268 stehů na všech čtyřech dveřích. Na stropě je 520 limetkově zelených a 520 bílých „hvězdiček“ a dalších osm padajících hvězdiček.

Přestože je Magnetism Phantom Extended vlajkovým modelem z kolekce Spirit of Expression, je z celé řady možná nejslabší. Exteriér je ve dvoubarevném provedení s odstíny Cala Luna Sand a Kabira Blue s dvojitou linií karoserie v barvě Arctic White a Cala Luna Sand.

Uvnitř je Magnetism Phantom Extended všechno, jen ne decentní. Čalounění stropu s hvězdičkami má 768 ručně umístěných „hvězdiček“ v modré barvě Galileo Blue a 576 v bílé barvě s dalšími osmi padajícími hvězdami. Přední a zadní sklopná sedadla jsou potažená modrošedou, námořnicky modrou a arktickou bílou kůží s dalším kontrastním prošíváním v barvě arktické bílé. Dveře jsou opatřeny dřevěnou dýhou Obsidian Ayous s otevřenými póry.

Phantom Extended

Standardní středový přístrojový panel na palubní desce nahradili uměleckým dílem, které se skládá ze 43 096 jednotlivých stehů v barvě Arctic White na modré Navy Blue. Stejný styl se dostává i na palubní desku před spolujezdcem.

Individuální výroba

Vzhledem k tomu, že všechny tři vozy z kolekce Spirit of Expression byly vytvořeny pro individuální zákazníky, jedinou nadějí na jejich získání je další prodej. Automobilka nezveřejnila ceny, ale můžeme s jistotou říci, že každý z modelů se prodává za podstatně vyšší cenu, než jsou jejich nálepky, které začínají na spodní hranici hodně přes čtvrt milionu dolarů. Všechny tři modely budou k vidění na pekingském autosalonu od 25. dubna do 4. května.