G80 EV Magma je dosud nejžhavějším konceptem značky Genesis

Výkonná podznačka Genesis Magma se vrací s novým vozem. Není však oranžový. Koncept G80 EV Magma koncept dostal barvu Acme Blue

Výkonná podznačka Genesis Magma se vrací s novým vozem. Na rozdíl od předchozích konceptů však není oranžový. G80 EV Magma koncept má barvu Acme Blue. Tuto barvu automobilka nevybrala kvůli elektrickému pohonu, ale proto, že modrá barva je podle Genesisu nejžhavější částí plamene.

O specifikacích pohonného ústrojí automobilka Genesis mlčí

Znamená to, že koncept G80 EV Magma patří zatím mezi nejrychlejší vozy značky Genesis? To se v tuto chvíli nedá říct. Genesis při své premiéře na veletrhu Auto China v Pekingu hovoří o vylepšení odpružení, větších brzdách a estetických změnách, které mají konceptu dodat zlověstnější postoj. O specifikacích pohonného ústrojí však společnost zatím mlčí.

G80 EV Magma koncept má barvu Acme Blue
Elektrický koncept G80 Magma má na rozdíl od ostatních vozů této řady modrou barvu

Elektrifikovaný G80 v produkční verzi dostane dvoumotorové uspořádání generující skromných 365 koní. Není sice jasné, zda koncept Magma používá verzi tohoto pohonného ústrojí, nebo něco úplně jiného, ale je více než pravděpodobné, že je v něm více výkonu.

Zaměření na design

Místo toho, aby Genesis zdůrazňoval výkon, zaměřuje se na širší blatníky konceptu, novou zadní masku s integrovaným difuzorem a malý kachní spoiler na víku zavazadlového prostoru. Nová je také přední maska s většími otvory pro přívod vzduchu a začerněné ozdobné prvky.

Genesis při své premiéře na veletrhu Auto China v Pekingu hovoří o vylepšení odpružení, větších brzdách a estetických změnách
Specifikace pohonného ústrojí zatím automobilka Genesis nezveřejnila

Koncept G80 EV Magma jezdí na „pokročilém systému odpružení“, který vůz snižuje. Konkrétní změny však zatím neznáme. Větší brzdy se objevily za zakázkovými 21palcovými koly, která vypadají stejně jako ta na konceptu GV60 Magma, i když s modrým zvýrazněním. Vylepšení interiéru zahrnuje Alcantaru a prošívanou kůži s obložením z uhlíkových vláken.

Magma Special pro Střední východ

Toto není první G80 zaměřený na výkon, který jsme viděli. Začátkem letošního roku Genesis oznámil limitovanou sérii modelu pro trh Středního východu s názvem Magma Special. Ten není elektrický, přičemž zvěsti naznačují, že by mohl mít 500 koní díky 3,5litrovému motoru V-6 s dvojitým turbodmychadlem ze sedanu.

Není to také první elektrická Magma, kterou jsme viděli. Tato čest náleží výše zmíněnému modelu GV60, který debutoval na konci března na autosalonu v New Yorku.

Nejnovější model rozšiřuje řadu Magma, i když v tuto chvíli se přesně neví, zda se tento koncept dočká sériové výroby.