Interiér SUV EQE a Mercedes-Benz

Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz nastínil detaily a taky uvedl nové snímky interiéru elektrického SUV EQE před oficiální světovou premiérou 16. října.

Mercedes-Benz říká, že tak převzal klíčové inovace ze své vlajkové lodi EQS a přidal dynamické prvky velkého SUV EQC, aby tak mohl nabídnout „víceúčelovou“ verzi svého manažerského sedanu EQE.

To znamená více místa pro hlavu, lokty a nohy, což z něj dělá Mercedes-Benz „jednoho z nejprostornějších zástupců své třídy“.

Elegantní, elektrické a ve formátu sedanu

Nejnovější drip-feed od prémiové automobilky pro její elegantní elektrické SUV inspirované přídí, které se tak poprvé představilo na začátku srpna ve formátu sedanu. I když se automobilka objevila před říjnovým globálním odhalením, se tak soustředilo převážně kolem ohromujícího širokoúhlého infotainment systému MBUX.

Tento interiér SUV obsahuje dva displeje s vysokým rozlišením. Ty se integrují do palubní desky pod jediným skleněným krytem. Obrazovky poskytují přístup ke všem funkcím vozidla. A můžou se přizpůsobit tak, aby zobrazovaly informace, které se tak zdají pro vás nejdůležitější.

Interiér SUV EQE a Mercedes-Benz

Sedan EQE

Interiér SUV EQE a Mercedes-Benz

V interiéru SUV po obou stranách širokoúhlého displeje MBUX se nachází větrací otvory ve stylu turbíny. Ty jsou podle německé automobilky hrou na „kontrast mezi high-tech přesnou mechanikou a světem digitálních skleněných displejů“.

Luxusní svět

Všechno se zdá v pořádku, pokud je to taková věc, která vám vyhovuje. Jiné může více zaujmout plovoucí středová konzola. Ta pod sebou nabízí úložný prostor pro kabelky atd., nebo ambientní světle modré osvětlení. Ty cestující ponoří do progresivního a přitom luxusního světa doplněného teplými hnědými a chladnými šedými tóny.

Očekává se, že EQE tak bude lokálně uveden na trh do konce roku 2022, a to i ačkoli zpočátku to bude sedan EQE 534 matic.

Toto nejnovější odhalení také následuje po nedávném uvedení SUV EQS. Ta nabízí místa k sezení až pro sedm cestujících a také dojezd 660 km podle standardu WLTP.

Zdroj: thedriven, Vapol