Aston Martin DBX707 pro rok 2025 dorazí ve třech výbavových stupních

Aston Martin DBX707 se začne prodávat v roce 2025 s důkladně osvěženým interiérem a dalšími drobnými novinkami

Aston Martin DBX se začne prodávat v roce 2025 s důkladně osvěženým interiérem a dalšími drobnými novinkami. SUV se do nabídky automobilky zařadilo v roce 2020, čímž získalo praktickou nabídku, která pomohla zvýšit jeho prodeje. Aston nyní přizpůsobuje design modelu své nejnovější nabídce a zároveň upouští od základního modelu, takže zůstává pouze varianta DBX707.

Inspirací se staly modely DB12 a Vantage

Modely DB12 a Vantage jsou inspirací pro osvěženou kabinu modelu DBX. Přístrojovou desku rozděluje horizontální designová linie, která odděluje informační a zábavní systém od přístrojové desky a středové konzoly. Na rozdíl od jiných moderních luxusních vozů si DBX zachovává spoustu tlačítek a přepínačů, kterými se ovládá systém HVAC, řízení, nastavení odpružení, jízdní režim a další.

Aston nabídne pro modernizovaný DBX707 tři výbavové specifikace: Inspire Sport, Inspire Comfort a na zakázku vytvořené kreace Q
Nejnovější SUV se začne prodávat ve třech výbavových stupních

Za novým volantem se nachází 12,3palcový digitální přístrojový displej. Uprostřed se nachází 10,25palcová obrazovka s novou generací softwaru infotainmentu Aston. Obrazovka dále nabízí bezdrátový systém Apple CarPlay a Android Auto.

Ve třech různých specifikacích

Aston nabídne pro modernizovaný DBX707 tři výbavové specifikace: Inspire Sport, Inspire Comfort a na zakázku vytvořené kreace Q. Standardní výbavou se myslí nový audiosystém se 14 reproduktory a výkonem 800 wattů. Zákazníci však mohou upgradovat na audiosystém Bowers & Wilkins s 23 reproduktory a výkonem 1 600 wattů.

Exteriér zůstává z větší části nezměněný, ale najde se zde několik znatelných vylepšení. DBX má nyní kliky dveří, které se při odemknutí SUV vysunou ven, a nová boční zrcátka se zapuštěným sklem.

Přístrojovou desku rozděluje horizontální designová linie, která odděluje informační a zábavní systém od přístrojové desky a středové konzoly
Interiér se nechal inspirovat modely DB12 a Vantage

Aston také rozšiřuje nabídku barev DBX o pět nových odstínů: Epsilon Black, Helios Yellow, Sprint Green, Malachite Green a Aura Green. K dispozici má být také zelená Podium Green, která patřila k exkluzivnímu provedení pro DBX707 ARM23 Edition.

Pod kapotou se nic nezměnilo

SUV nadále pohání stejný motor jako u staršího modelu DBX707. Jedná se o dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,0 litru, který dosahuje stejného výkonu 697 koní a točivého momentu 664 N.m. Vůz i nadále nabídne stejný výkon. Devítistupňová automatická převodovka s mokrou spojkou přenáší výkon na systém pohonu všech kol, který může posílat 100 % točivého momentu na zadní kola.

Elektronické tlumiče a vzduchové odpružení mezitím dostaly novou kalibraci pro zlepšení jízdních vlastností.

Aston Martin uvádí, že DBX707 dokáže zrychlit na stovku za 3,1 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 310 km/h. O brzdnou sílu se starají 16,5palcové přední a 15,4palcové zadní karbon-keramické brzdy ukryté za standardními 22palcovými ráfky. Na přání jsou k dispozici také třiadvacetipalcová kola z lehkých slitin.

Cena

Aston Martin začne vyrábět nový DBX707 ve druhém čtvrtletí roku 2024, dodávky začnou ve třetím čtvrtletí. Cenu SUV značka nezveřejnila, ale současný model 707 začíná na 245 085 dolarech (5 819 000 korun). Nikoho by nepřekvapilo, kdyby se cena vyšplhala nad hranici 250 000 dolarů.

Zdroje: motor1, TowPoint