Mazda EZ-6: Nový elektrický sedan s pohonem zadních kol

Mazda vyřadila model 6 ze své nabídky v USA již v roce 2021. V Číně se nyní objevila nová šestka. Nový elektrický sedan nese název EZ-6

Mazda vyřadila model 6 ze své nabídky ve Spojených státech již v roce 2021. Vloni jej stáhla z nabídky ve Velké Británii a před několika měsíci i v Japonsku. Sedan/kombi střední třídy se však stále prodává v Evropě a na dalších trzích. V Číně se konečně objevila nová šestka, která však nemá nic společného se stárnoucím modelem, jenž je na trhu od roku 2012. Nový elektrický sedan od Mazdy nese název EZ-6.

Elegantní sedan EZ-6

Přivítejte model EZ-6. Elegantní sedan vyvinutý společným podnikem Changan Mazda přichází v čistě elektrické a plug-in hybridní variantě. Přijímá designový jazyk Kodo, který máme všichni rádi, ale s částečně osvětlenou mřížkou chladiče a vysouvacími klikami dveří.

Co se týče modelu EZ-6, ten se začne prodávat v Číně po své veřejné premiéře tento týden na autosalonu v Pekingu
Nová Mazda EZ-6 se představí tento týden v Pekingu

V zadních světlech a možná i ve světlometech vidíme některé rysy Jaguaru. Nad světelnou lištou vzadu najdete aktivní spoiler, který jsme u sedanu nečekali.

Luxusní interiér

Mazda EZ-6 sedí na 19palcových aerodynamických kolech, má velkou panoramatickou skleněnou střechu a bezrámové dveře. Zprávy z Číny naznačují, že tento sedan s elektrickým/plug-in hybridním pohonem vychází z modelu Changan Shenlan SL03, ale je posunutý výš a má luxusnější interiér.

Mazda EZ-6 sedí na 19palcových aerodynamických kolech, má velkou panoramatickou skleněnou střechu a bezrámové dveře
Interiér nabízí luxus a panoramatickou střechu

Zdá se, že kabina nemá mnoho společného s produkty Mazdy prodávanými po celém světě, což by vysvětlovalo čínské spojení. Zdá se, že je to příjemné místo a ta „plovoucí“ středová konzola po celé délce je zajímavá.

Technické specifikace

Mazda EZ-6 dostane jako elektrický model pohon zadních kol. Má dokonalé rozložení hmotnosti v poměru 50:50 a víceprvkové zadní zavěšení. Nespecifikovaná sada baterií umožňuje dojezd 600 km podle čínského testovacího cyklu pro lehká vozidla (CLTC). Plug-in hybrid dokáže ujet 999 km, než mu dojde benzín a šťáva z baterie.

Rozměry modelu EZ-6

Co se týče rozměrů, na délku měří 492 cm, na šířku 189 cm a na výšku 148 cm. Je tedy o něco větší než stará šestka. Když už jsme u toho, Mazda již vyloučila, že by nám všem známou šestku nahradila novou generací na firemní platformě RWD s řadovými šestiválci. Tuto architekturu prozatím využívají výhradně čtyři vozy SUV: CX-60, CX-70, CX-80 a CX-90.

lektrický/plug-in hybridní sedan střední třídy se pravděpodobně neobjeví na žádných dalších trzích
Nový model je určený pouze pro čínský trh

Premiéra v Pekingu

Co se týče modelu EZ-6, ten se začne prodávat v Číně po své veřejné premiéře tento týden na autosalonu v Pekingu. Elektrický/plug-in hybridní sedan střední třídy se pravděpodobně neobjeví na žádných dalších trzích.