M440i Gran Coupe má vyšší výkon díky mild-hybridní technologii

Několik měsíců poté, co BMW odhalilo kupé po faceliftu a kabriolet řady 4, poodhalilo modely řady Gran Coupe M440i a elektromobil i4

Několik měsíců poté, co BMW odhalilo kupé po faceliftu a kabriolet řady 4, poodhalilo čtyřdveřové modely M440i Gran Coupe a plně elektrický model i4. Pro rok 2025 dostanou tyto modely jemné stylistické úpravy zvenčí i zevnitř. Mezi úpravy patří zejména laserová zadní světla, nový infotainment a aktualizované motory pro benzinové varianty.

Pod kapotou modelů řady 4

Model 430i Gran Coupe má stále 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 255 koní a točivém momentu 295 N.m. Nyní jej však doplní 48voltový mild-hybridní systém. Tento motor nyní pracuje v Millerově cyklu (dochází k dřívějšímu uzavírání sacích ventilů – to by mělo v kombinaci s vysokým kompresním poměrem a přeplňováním zvýšit účinnost motoru asi o 10%).

Pro rok 2025 dostanou modely M440i a elektrický i4 jemné stylistické úpravy zvenčí i zevnitř
Model M440i Gran Coupe má jen malé stylistické úpravy

V M440i Gran Coupe máte nyní k dispozici 386 koní a 398 N.m točivého momentu,. Jedná se o příjemný nárůst oproti předchozím 382 koním a 369 N.m. A to vše díky mild-hybridnímu systému. Oba motory jsou stejně jako dříve propojené s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Řada 4 Gran Coupe dostane řadu vizuálních úprav

Žádná z variant i4 nemá zvýšený výkon, ale jak ona, tak řada 4 Gran Coupe dostanou řadu vizuálních úprav. Nejviditelnější jsou přední světlomety, které opouštějí dlouholetý design BMW „Angel Eye“ a nahrazují jej abstraktnějším, zalomeným motivem.

K dispozici je několik nových designů kol a BMW upravilo také obložení ledvinkové mřížky
Drobné změny se týkají i elektrického modelu i4 M50

Standardem pro modely M440i a i4 M50 a volitelnou výbavou pro ostatní modely jsou adaptivní LED světlomety a laserová zadní světla převzatá z modelu M4 CSL. K dispozici je několik nových designů kol a BMW upravilo také obložení ledvinkové mřížky.

Na co se těšit uvnitř nové řady

Uvnitř jsou na výběr dva nové volanty – dvouramenný pro standardní modely a tříramenná verze s plochou spodní částí pro vozy M Sport. Na zakřiveném displeji infotainmentu nyní běží také nejnovější infotainment BMW, iDrive 8.5, a pro i4 je k dispozici vylepšené plánování trasy pro elektromobily se zastávkami pro nabíjení. Jinak tu není mnoho rozdílů. Vylepšený je ještě design ventilačních otvorů, ale to je opravdu vše.

Příliš mnoho změn se nekoná. Nicméně už i řada 4 a i4 patřily ke své špičce, takže mnoho vylepšení ani není potřeba. BMW zatím nezveřejnilo ceny, ale uvádí, že výroba začne letos v červenci.