Přenosný systém ukládání energie vyrobený z použitých baterií

Britská automobilka Jaguar Land Rover odhalila nový přenosný systém pro ukládání energie z baterií. Ten se vyrábí z baterií Range Rover a Range Rover Sport PHEV druhé životnosti.

JLR, jak je tato společnost známá od roku 2023, uzavřela partnerství se start-upem Allye Energy pro ukládání energie. A to proto, aby vytvořila systém akumulátorové energie Allye Max (BESS). Ten obsahuje sedm baterií Range Rover s druhou životností.

Každý Allye Max BESS dokáže uložit 270 kWh energie při plné kapacitě. A nepotřebuje tak již žádné další zpracování, aby se mohlo začlenit sedm bateriových sad Range Rover. Což znamená, že jej lze vzít přímo z vozu a zasunout do přizpůsobených stojanů.

Allye Max BESS o hmotnosti 3,5 tuny se stává plně přenosný nebo stacionární. A má tak sloužit jako úložiště energie pro maloobchodníky nebo provozovny JLR. Což pomůže síti maloobchodních prodejců společnosti lépe využívat obnovitelné zdroje energie, jako je solární energie.

Přenosný systém akumulátorové energie od JLR

Přenosný systém ukládání energie vyrobený z použitých baterií

Tento systém nabídne ale více případů použití, JLR říká, že každý BESS je schopen nabíjet až devět Range Rover PHEV najednou. A zároveň se dají snadno nabíjet připojením k jakékoli nabíječce vozidel s podporou CCS pomocí stejného vstupu jako stávající JLR. Portfolio produktů PHEV a BEV.

Vícevstupová konektivita zpřístupněná připojením powerlock také umožňuje BESS připojit se k obnovitelné energii na pevných nebo na off-grid místech. Což znamená, že se tak může použít k nahrazení dieselových generátorů používaných v různých situacích mimo síť.

JLR se snaží využít nové bateriové systémy k napájení startů vozidel mimo síť, akcí, ale i testování vozidel v odlehlých oblastech.

„Vývoj projektů baterií druhé životnosti, jako je tento, je zásadní, pokud chceme, aby udržitelnost v JLR byla reálná a dovedla nás k dosažení našeho cíle nulové uhlíkové čisté energie do roku 2039,“ řekl Reuben Chorley, ředitel udržitelného průmyslového provozu v JLR.