Maverick proti Hondě Civic nebo Toyotě Corolle

Maverick

Pokud srovnáváte Ford Maverick s plnohodnotným pickupem, úplně vám uniká pointa. Pojďme Ford porovnat proti jemu rovným.

Ford Maverick z roku 2022 má zvláštní vyznamenání. Je jedním z nejvíce oceňovaných a nepochopených vozidel, která se dnes prodávají. Tradicionalističtí majitelé trucků to často odmítají jako neadekvátní náhradu za větší pickup. Je to kompromis pro lidi, kteří si nemohou dovolit víc. Mají pravdu, když věří, že Maverick není náhradou za Super Duty. Prostě postrádá správné schopnosti. Ale není určen k tomu, aby sváděl kupce velkých trucků k menším. Namísto toho Maverick přiměje kupce ekonomických vozů, jako je Toyota Corolla, aby zvětšili velikost. A nějakým způsobem tím získali za své peníze více muziky.

Co skrývá

Abychom porozuměli rozhovoru o Mavericku, musíme nejprve porozumět samotnému náklaďáku. Vzhledem k tomu, že Ford Maverick založili na lehkotonážní karoserii spíše než na žebřinovém podvozku, je spíše osobním automobilem než nákladním automobilem. To se odráží i na způsobu jeho jízdy. Za více než týden, který jsem strávil s hybridem, jsem zjistil, že mám mnohem vytříbenější zážitek z jízdy než v některých z mých oblíbených pickupů z poslední doby. S tichou, pěkně navrženou kabinou a hladší jízdou.

Jistě, Maverick není tak schopný jako jakýkoli „skutečný“ pickup. S malým 54palcovým lůžkem, nosností 680 kg a tahem 900 až 1800 kilogramů v závislosti na motoru. Ale to není to, co se počítá, protože Maverick nekonkuruje ostatním truckům. Stojí proti úplně jiným vozidlům, proti kterým tento radikální malý náklaďák více než obstojí.

Tyto hodnoty užitečného zatížení a tažení, i když na papíře nejsou pozoruhodné, jsou výrazně lepší než jakýkoli kompaktní crossover. Z nichž se žádný ani nepřibližuje spotřebě paliva Mavericku. Kompaktní sedany, které ano, jako Honda Civic a Toyota Corolla, obětují značné množství užitného a celkového prostoru, aby se přiblížily. A zatímco auta obvykle vyhrávají kultivovanější jízdní zážitky než nákladní vozy, Maverick takovou Achillovu patu nemá.

Ford Maverick jako hybrid
Ford Maverick jako hybrid

Maverick je přesvědčivý

Maverick je dost dobrý na to, aby byl skutečně přesvědčivou alternativou ke všemu od Hyundai Elantra po Hondu CR-V, i když by byl trochu dražší. Ale není, je to naopak. Maverick, začínající na 500 000 tisících, je jediným nejlevnějším vozidlem v americké sestavě Fordu. Díky tomu je na dosah od Corolly. Vzhledem k tomu, kolik stojí pohonné hmoty v dnešní době, by to vyrovnalo rozdíl během několika tankování.

Nahlíženo v protikladu k ekonomickým vozům v souhrnu je jasné, komu bude Maverick opravdu nakopávat. Je to jedno z nejlevnějších vozidel dostupných ve Státech, má vynikající kilometrový výkon v hybridní podobě, svými schopnostmi poráží všechny své nejbližší kolegy a není vám nepříjemné to dělat. Kromě toho, jak jsem nastínil ve své recenzi, Maverick jako lehký užitkový vůz se snadno využívá na svůj potenciál – ústřední prvek naší romantiky s automobily. Splňuje to, co Američané od svých nákladních vozů zásadně chtějí, a potřebují na každodenní bázi.

Maverick
Prezentují ho jako městské auto

Nemyslím si, že od Modelu T existovalo americké ekonomické auto, o kterém by se to dalo říci, a jsem připraven si za tím stát. Nebýt nedostatku čipů, které by přísně omezovaly výrobu, viděl bych, jak Maverick utíká s ekonomickým automobilovým trhem jako Mustang se sportovními vozy před všemi těmi lety. Dokud však výpadek dodavatelského řetězce potrvá, ofenziva Fordu Maverick proti levným autům bude pozastavena, což dá soupeřům čas rozhodnout se, zda podniknou protiútok – nebo ustoupí.

Zdroje: Tde Drive, Vapol