Porsche Cayenne GTS se vrací s výkonem 493 koní

Pro rok 2025 se vrací sportovní Cayenne GTS. Nabídne několik vylepšení jako výkon a vychytávky z modelů po faceliftu

Porsche v polovině modelového roku 2024 osvěžilo modelovou řadu Cayenne, ale na poslední oslavě narozenin vozu střední třídy chyběla jedna pozoruhodná varianta. Pro rok 2025 se vrací sportovní Cayenne GTS s několika výkonnostními vylepšeními. Nabízí další vylepšení, která zdědil po vozech Cayenne po faceliftech.

Cayenne GTS je výkonnější

Po vynechání předchozího modelového roku se Porsche Cayenne GTS pro rok 2025 a jeho svahový protějšek Coupe vracejí do party s výkonnější verzí svého 4,0litrového osmiválce s dvojitým turbodmychadlem.

Motor nyní dosahuje výkonu 493 koní a točivého momentu 487 N.m. Takový výkon představuje nárůst o 40, resp. 30 koní. Tyto hodnoty se pohybují přesně mezi modely Cayenne S s výkonem 468 koní a Cayenne S E-Hybrid s výkonem 512 koní.

Motor nyní dosahuje výkonu 493 koní a točivého momentu 487 N.m
Motor základního modelu GTS nabízí výkon 493 koní

Turbo GT s výkonem 650 koní představuje další výkonnostní a cenový stupeň modelu Cayenne pouze na benzin, ale také daruje některé prvky výbavy, které mají ještě více zlepšit jízdní vlastnosti modelu GTS.

Pohon všech kol

Cayenne GTS stejně jako dříve pohání všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. Díky modelu Turbo GT však jeho systém pohonu všech kol přidává samostatný okruh vodního chlazení, který pomáhá lépe zvládat teplo, když řidič dostane chuť to „pořádně rozjet“ nebo vyrazit s GTS na závodní okruh.

Porsche také umístilo do modelu GTS ložiska čepů přední nápravy modelu Turbo GT a zajistilo větší záporný odklon kol ve snaze zlepšit odezvu řízení. Standardem zůstává vzduchové odpružení speciálně vyladěné pro GTS, které dokáže Cayenne snížit o 1 cm. Ačkoli je zadní diferenciál s vektorováním točivého momentu součástí standardní výbavy, za aktivní protiprokluzové tyče Porsche se připlácí.

Další změny u modelu Cayenne GTS

Vedle mechanických aktualizací přebírá Cayenne GTS 2025 přepracovanou přední a zadní část a také přepracovaný interiér. Každý model GTS se dodává s paketem Sport Design, který nahrazuje předchozí prvky v barvě karoserie, jako jsou lemy blatníků, panely nárazníků a okenní lišty, leskle černými verzemi.

Uvnitř GTS nabízí stejnou plně digitální přístrojovou deskou jako ostatní vozy Cayenne
Interiér vozu Porsche Cayenne GTS

Stejně tak dříve černé koncovky výfuku jsou nyní tmavě bronzové. Samotné kupé GTS může být na přání vybavené výfukem se středovým vývodem a bronzově zbarvenými koncovkami. Ta je součástí tří různých odlehčených paketů, které podle Porsche mohou ušetřit až 25 kilogramů.

Výbava uvnitř vozu

Uvnitř GTS nabízí stejnou plně digitální přístrojovou deskou jako ostatní vozy Cayenne. Ta zahrnuje 12,6palcový zakřivený displej pro přístrojový panel a 12,3palcovou středovou dotykovou obrazovku, která ovládá informační a zábavní systém Porsche Communication Management (PCM).

Ambientní osvětlení interiéru a stereofonní systém s prostorovým zvukem Bose patří ke standardní výbavě. Nová 10,3palcová obrazovka pro spolujezdce však dostanete jen v příplatkové výbavě.

A cena?

Zákazníci si již brzy mohou objednat vlastní SUV nebo kupé Porsche Cayenne GTS 2025. První exempláře by se měly dostat k americkým prodejcům letos na podzim.

Porsche zatím nezveřejnilo ceny zbytku modelové řady Cayenne 2025. Běžná verze GTS nyní začíná na 126 895 dolarech (3 013 000 korun). To je o 12 tisíc dolarů více než předchozí model 2023. Kupé GTS je rovněž o 14 tisíc dolarů dražší. Jeho základní cena začíná na 131 495 dolarech (3 122 000 korun).