Škoda Superb dorazí v roce 2023

Škoda Superb se vrací s modelem čtvrté generace v roce 2023 a naše exkluzivní snímky ukazují, jak by mohla vypadat

Škoda Superb se vrací s modelem čtvrté generace v roce 2023 a naše exkluzivní snímky ukazují, jak by mohla vypadat. Očekáváme, že díky dodatečným špionážním záběrům prototypů vozů Škoda představí nový přístup k designu exteriéru a interiéru pro svůj vlajkový model sedan a kombi.

Škoda Superb

Základem nového Superbu má být osvědčená modulární architektura MQB koncernu VW – i když aktualizovaná verze platformy MQB Evo. Architekturu sdílí s příštím Volkswagenem Passat, přičemž oba modely se začnou vyrábět v Bratislavě na Slovensku. Superb dostane mírný nárůst délky a rozvoru, aby se dále vzdaloval od Octavie, která narostla i u své čtvrté generace.

Náš exkluzivní render zdůrazňuje evoluci designu modelu Superb oproti předchozímu modelu. Nejnovější špionážní záběry to potvrzují a ukazují mírně upravenou osmihrannou mřížku mezi tenčími světlomety. Pod ním je nový spodní tvar mřížky a izolovaný vzduch proudí po straně. Klasické odsazení odznaku Škoda od kapoty až po mřížku chladiče zůstává.

Na boku jsou větší rozměry patrnější s dlouhým zadním převisem. Objevil se také záhyb v linii ramen a směrem dozadu vidíme poměrně jednoduchý design nárazníku. I když u nové Fabie očekávejte větší podobu zadní svítilny ve tvaru C.

Konec spalovacím motorům

Vzhledem k platformě MQB Evo se nemá jednat o čistě elektrický Superb. Místo toho uvidíme poslední generaci spalovacích motorů koncernu VW, kompatibilní s emisními normami Euro 7, která se má představit asi v roce 2025. I když obliba dieselu opadla, očekáváme, že se vrátí u nového Superbu s řadou TDI možnosti – od 148 do 197 koní.

Superb dostane mírný nárůst délky a rozvoru, aby se dále vzdaloval od Octavie, která narostla i u své čtvrté generace
Škoda Superb kombi

Benzínový pohon by měl být k dispozici v mild-hybridních a plug-in hybridních verzích s potenciálem vypůjčit si výkonnější pohonné ústrojí Passatu GTE. Očekává se, že aktualizovaná platforma MQB pojme plug-in nastavení s delším dosahem. S dostatečnou baterií překoná 100 km provozu pouze na elektřinu.

Interiér

Interiér modelu Superb získá nový vzhled s novým přístupem k tomu, jak uživatelé interagují s ovládacími prvky. Tato oblast je v rámci koncernu VW kontroverzní, a to díky smíšené reakci na rozhraní v rámci nejnovějšího Golfu.

Některým z těchto problémů se může Škoda vyhnout lepším využíváním obrazovek svého infotainmentu. Již dříve jsme hovořili s bývalým generálním ředitelem Škody Thomasem Schäferem (nyní generálním ředitelem VW), který řekl, že se Superbem dorazí zásadnější revize. „Interiér vozu je obrovským krokem vpřed,“ řekl nám. „Ponese náš nový uživatelský jazyk, který se vztahuje na to, čeho se dotýkáte a co cítíte. Nejprve jej dostane Superb a poté Kodiaq.

„Uvidíme některé prvky z Enyaq i. Ale myslíme si, že musíme udělat více tradičních ovládacích prvků, nejen hrát si s největším displejem v oboru (náznak, že Superb by mohl obsahovat 13 palců širokou obrazovku Enyaq). Nicméně mají také prvky, které dávají smysl naší značce. Pokud existuje jedna značka, která by měla být funkční, jasná a snadno použitelná, jsme to my.“

Zdroje: autoexpress, TopVozíky