Genesis Mint se možná začne vyrábět pro Evropu

Společnost Genesis zvažuje uvedení malého luxusního elektromobilu Mint pro Evropu na základě konceptu z roku 2019

Společnost Genesis zvažuje uvedení malého luxusního elektromobilu pro Evropu na základě konceptu Mint. Koncept Mint se poprvé představil na autosalonu v New Yorku 2019 a jeho kompaktní rozměry jej předurčují pro evropský trh, kde jsou menší vozy oblíbené.

Koncept modelu Mint od Genesis

Mark Choi, šéf produktového plánování společnosti Genesis, potvrdil, že jihokorejská firma zvažuje rozšíření své modelové řady a menší model se zkoumá zejména pro starý kontinent.

Jihokorejská firma Genesis zvažuje rozšíření své modelové řady a menší model Mint se zkoumá zejména pro starý kontinent
Díky své velikosti by se Mint hodil řidičům v Evropě

„Nejde však o jednoduché přidání nových modelů. Musíme zohlednit očekávaný růst prodeje našich současných vozů, porovnat jej s naší výrobní kapacitou a poté zvážit rostoucí náklady na suroviny a pochopit, jak to ovlivní naše rozhodnutí,“ dodal Choi.

Choi však naznačil, že rostoucí náklady na suroviny pro výrobu baterií by mohly pozdržet uvedení malého elektromobilu. Tento model by se měl v nabídce zařadit pod model Genesis GV60.

Koncept v procesu studování

SangYup Lee, šéfdesignér společnosti Genesis, se k tomu rovněž vyjádřil: „Koncept Mint se stále studuje. Chceme pochopit, jaký by mohl být malý luxusní vůz. Když žijete ve městě, nemusíte nutně chtít velké auto, takže o malém luxusním voze je třeba přemýšlet. Existují prémiové malé vozy, ale malý luxusní vůz by mohl být něčím novým.“

Mint koncept je pro značku Genesis svěžím vánkem, protože má jedinečný přístup k designu a funkčnosti
Genesis Mint má jedinečný design a funkčnost

Mint koncept je pro značku Genesis svěžím vánkem, protože má jedinečný přístup k designu a funkčnosti. Tento nepředvídatelný malý dvoumístný vůz by měl být snadno ovladatelný ve městě. Společnost Genesis dále zdůraznila, že vůz nabízí vzrušující zážitek z jízdy.

Pár konkrétních údajů

Ačkoli jsou konkrétní údaje o výkonu omezené, Genesis uvádí dojezd 322 km s možností rychlého nabíjení. Kompaktní rozměry vozu umožnily vytvořit minimalistický interiér s malou dotykovou obrazovkou integrovanou do podlouhlého volantu a velkými tlačítky pro rychlý přístup k důležitým systémům.

Kompaktní rozměry vozu umožnily vytvořit minimalistický interiér s malou dotykovou obrazovkou integrovanou do podlouhlého volantu a velkými tlačítky pro rychlý přístup k důležitým systémům
Genesis Mint je dvoumístný vůz

Vůz je také vybavený zadními dveřmi s reverzními nůžkami pro snadný přístup do zavazadlového prostoru. Rozhodně se jedná o zajímavý přírůstek do modelové řady Genesis a my se nemůžeme dočkat, až uvidíme, jak by vypadala sériová verze. Tedy pokud k ní vůbec dojde.

Zdroje: motor1, Towpoint