Hyundai Verna debutuje jako indický sedan Accent

Dostupný rodinný vůz Hyundai Verna, který vstoupil do své šesté generace, se tento týden oficiálně představil v Indii, kde nese jméno Verna

Hyundai se s modelem Accent ve Spojených státech rozloučil po modelovém roce 2022, ale na ostatních trzích tento sedan zůstává. Rodinný vůz Hyundai Accent, který vstoupil do své šesté generace, se tento týden oficiálně představil v Indii, kde nese jméno Verna. Ačkoli se řadí pod model Elantra, nejedná se o subkompaktní vůz. A to vzhledem k tomu, že měří na délku 4,535 mm a má v segmentu nejlepší rozvor 2,670 m.

Hyundai Accent se v Indii jmenuje Verna

V nabídce Hyundai v Indii je Verna umístěná nad modelem Aura segmentu B. Měří 1,765 m na šířku a 1,475 m na výšku. Zcela nový model je výrazně větší než model, který nahrazuje. Jezdí na 16″ litých kolech s pneumatikami 205/55 R16. Jeho design vychází z většího modelu Elantra.

Zcela nový model je výrazně větší než model, který nahrazuje
Design modelu Verna vychází z modelu Elantra

Nicméně má široký světelný LED pruh, podobně jako crossover Kona, minivan Staria a připravovaný facelift modelu Sonata.

Interiér indického modelu Verna

Interiér je na ekonomický vůz překvapivě pěkný. Má dvojici 10,25″ obrazovek, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, kožené čalounění, ambientní osvětlení a dvoubarevné provedení. Mezi další vychytávky, které stojí za zmínku, patří elektricky ovládané střešní okno, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, podložka pro bezdrátové nabíjení a dokonce i pádla řazení.

Hyundai slíbil, že u často používaných funkcí zůstane u konvenčního ovládání
Uvnitř modelu Verna se nachází fyzická tlačítka

Hyundai slíbil, že u často používaných funkcí zůstane u konvenčního ovládání, takže má Verna 2023 na středové konzole fyzická tlačítka.

Pod kapotou modelu Verna

O pohon u verze Verna se stará zážehový motor o objemu 1,5 litru s přirozeným nasáváním, výkonem 113 koní a točivým momentem 106 Nm. Výkon se přenáší na přední nápravu prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky nebo „inteligentní proměnné převodovky“ (IVT).

Interiér je na ekonomický vůz překvapivě pěkný
Přední sedadla jsou vyhřívaná

Pokud přejdete na přeplňovaný 1,5litrový motor, získáte výkon 156 k a točivý moment 187 Nm spolu s možností volby mezi šestistupňovou manuální převodovkou a dvouspojkovou sedmistupňovou automatickou převodovkou.

4 stupně výbavy a cena

Nový Hyundai Verna je v Indii k dispozici ve čtyřech stupních výbavy. Jeho cena se podle aktuálního kurzu pohybuje okolo 13 200 dolarů (287 000 korun). Nejdražší Verna se prodává za 21 000 dolarů (457 000 korun) a lze ji mít s kontrastní černou střechou, kovovými pedály a dalšími vychytávkami. Bez ohledu na stupeň výbavy dostanou všechny vozy šest airbagů. Dále získají zadní kotoučové brzdy, systém kontroly tlaku v pneumatikách, asistent rozjezdu do kopce a elektrickou parkovací brzdu.

Očekáváme, že ekvivalent modelu Hyundai Accent by měl mít v blízké budoucnosti premiéru i na dalších trzích, ale USA mezi nimi není.

Zdroje: motor1, Vapol