Honda Pilot 2023

Honda Pilot 2023

Honda Pilot 2023 prolamuje staré zvyklosti. S opravdovými terénními schopnostmi a nově objevenou rafinovaností pohřbívá přepracovaný Pilot své kořeny minivanu a rozkvétá zpět v žádané SUV střední velikosti.

Honda Pilot 2023
Honda Pilot 2023

Testování modelu Honda Pilot 2023

Stezka Broken Arrow Trail u Sedony v Arizoně je jako jízda v terénním zábavním parku. Trasa měří 4 kilometry, její úchvatnou kulisu tvoří ikonické červené skalní útvary v regionu. Je to také místo, kde se zrodila společnost Pink Jeep Tours. Tato společnost vozí lidi nahoru a dolů po Broken Arrow už od roku 1960. Zatímco na růžově zbarvené Wranglery této společnosti můžete koukat každý den, ne každý den uvidíte karavanu třířadých SUV střední velikosti. Konkrétně s testovacím vozem Honda Pilot TrailSport z roku 2023.

Středně náročnou trasu, jako Broken Arrow většina rodinných SUV nezdolá, alespoň ne bez toho, aby něco poškodila. Honda doufá, že se to s vylepšeným modelem Pilot TrailSport 2023 změní. První zkušenosti za volantem prototypu ukázaly, že je schopnější než falešné off-roady. Tyto off-roady jsou v této oblasti tak populární (včetně předchozího modelu Pilot TrailSport). Honda doufá, že díky modelu, který je tak schopný, jak je inzerováno, bude nový Pilot vynikat v ostře sledovaném segmentu.

Outdorový silák

TrailSport je plakátovým dítětem čtvrté generace modelu Pilot. Jeho robustnost vystihuje krabicovitější vzhled a větší proporce přepracovaného Pilota. V porovnání se svým předchůdcem je nový TrailSport celkově delší, což z něj dělá největší SUV značky Honda vůbec. Na rozdíl od dřívějšího modelu Pilot si jej také nebudete plést s minivanem, a to především díky jeho hranatému obličeji a delšímu poměru palubní desky k nápravě.

Terén zvládá excelentně

Závěrem o modelu Honda Pilot 2023

Ačkoli každý Pilot 2023 vypadá ještě bravurněji a využívá novou platformu, která je podle Hondy nejtužší v historii, TrailSport vyniká exkluzivní terénní výbavou. Ten zahrnuje zvedák, který zvyšuje světlou výšku. Specifické zavěšení s přeladěnými tlumiči s odlišnými ventily, unikátními tuhostmi pružin a tenčí přední protiprokluzovou tyčí pro lepší pružnost. Nový TrailSport je prvním Pilotem, který z výroby vybavili terénními pneumatikami, které namontovali na tmavých 18palcových discích s vloženým designem paprsků a unikátním lemem kola, který zabraňuje jeho poškození. Je to také jediný model s odpovídající rezervou plné velikosti.

Zdroje: Vapol, caranddriver