Noc v muzeu – kultura po setmění pro malé až po náctileté

Vydejte se na svou vlastní rodinnou noc v muzeu s těmito zážitky z přespání. Zážitky přespání v muzeu mohou být pro mladé hosty vzrušující. Noční návštěvníci v Britském muzeu jsou zasvěceni do exkluzivní ranní galerie, než se muzeum otevře veřejnosti.

Od driftování vedle dinosauří kostry v Londýně až po sledování tanečníků v ulicích maltského hlavního města Valletty – existuje spousta způsobů, jak si prodloužit kulturní zábavu nad rámec běžných denních hodin nebo dokonce přes noc.

1. Natural History Muzeum, Londýn

Nejlepší pro: fanoušky zvířat
Jen kousek od Vědeckého muzea se prodávají oblíbené nočníky Dino Snores s tematikou pravěku pro děti ve věku od 7 do 11 let. Rodiny mohou při svitu pochodní prozkoumávat galerie, vytvořit si tričko s dinosaurem a sledovat show místního vědce zaměřenou na děti. VIP držitelé vstupenek (velmi důležití paleontologové) také získají táborové lůžko poblíž Sophie the Stegosaurus, přístup na show manipulace se zvířaty a svačinu.

2. Návštěvnický komplex Kennedyho vesmírného střediska, Florida

Nejlepší pro: vesmírné nerdy
Epické návštěvnické centrum NASA na Cape Canaveral, domov mnoha amerických vesmírných startů, provozuje přespání na dvou různých, ale stejně vzrušujících místech: zaniklý vesmírný orbiter s názvem Space Shuttle Atlantis nebo Apollo/Saturn V Center, kde je zobrazena měsíční raketa Saturn V. Tato zkušenost je zaměřena na malé skupiny 10- až 14 letých cestujících s doprovodem a má vzdělávací prvky včetně výzev založených na STEM a mrchožroutů.

3. Science Muzeum, Londýn

Nejlepší pro: začínající astronauty 
Toto rozsáhlé muzeum věnované lidské vynalézavosti určené pro děti ve věku od 7 do 11 let provozuje Astronighty inspirované vesmírem. Zážitek zahrnuje workshopy, vědecké show a sezení v muzejním kině IMAX a jeho Wonderlab. Ten má sedm zón věnovaných vědeckým fenoménům. Pokud upgradujete na VIP vstupenku, získáte nafukovací postel místo kempingové podložky a navíc jsou k dostání lahůdky u snídaně.

Noc v muzeu – kultura po setmění pro malé až po náctileté

4. Britské muzeum, Londýn

Nejlepší pro: milovníky historie 
Noční dobrodružství vytvořená pro děti ve věku od 8 do 15 let v tomto rozsáhlém úložišti artefaktů z celého světa mají měnící se historické téma. Workshopy, aktivity a vyprávění příběhů pomáhají oživit minulost. Rodina pak usíná v egyptských a asyrských galeriích, obklopená králi a bohy z antického světa. Ráno po snídani jsou hosté zasvěceni do exkluzivní galerijní stezky, než se muzeum otevře veřejnosti.

5. Národní muzeum Cardiff – Noc plná zážitků z přírodovědného muzea

Nejlepší pro: začínající paleontology
Jako alternativa k oblíbenému zážitku z přírodovědného muzea v Londýně zve toto velšské místo děti ve věku od šesti do 12 let na přespání soustředěné kolem jeho geologických a přírodovědných expozic. Zahrnuje prohlídku s pochodněmi, řemeslné dílny inspirované fosíliemi ze sbírky a film před spaním. Držitelé VIP vstupenek také získají návštěvu ‚Ranger Chris‘ s jedním z jeho plazů, čas s paleontologem a nahlédnutí do muzejního skladu dinosauřích kostí.

6. Grand Théâtre, Ženeva

Nejlepší pro: studenty dramatu 
Švýcarská instituce postavená v roce 1879, která si zachovala svou původní fasádu v beaux-arts, tato budova opery a baletu pořádá přespání otevřená pro všechny věkové kategorie. Pobyty zahrnují prohlídku budovy a jejích zákulisí připomínajících bludiště, za doprovodu hudby z dávných dob. Poté usnete se svou karimatkou, spacím pytlem nebo dekou, polštářem a medvídkem ve velkém foyer s lustry, zlacenými plochami, freskami, dřevěným obložením a honosnými obrazy.

7. Intrepid Muzeum, New York City

Nejlepší pro: fanoušky Top Gunu
Cestovatelé mohou přespat v tomto muzeu na Hudsonu, které se nachází na letadlové lodi z druhé světové války. Exponáty se zaměřují na americkou vojenskou a námořní historii a operace Slumber dává rodinám s dětmi ve věku od šesti do 17 let příležitost ponořit se hlouběji do toho, co je třeba k životu, jídlu a spánku na palubě letadlové lodi. Zážitek zahrnuje prohlídku letové paluby s průvodcem s pochodněmi, neomezené jízdy na simulátoru a vyskakovací planetárium.