Huawei oznamuje řešení pro rezidenční úložiště energie LUNA S1

Nová produktová řada společnosti Huawei je nyní součástí rezidenčního inteligentního fotovoltaického systému FusionSolar „One-Fits-All“.

Huawei FusionSolar uvedl na trh nové rezidenční inteligentní fotovoltaické řešení „Optimizer + Inverter + ESS + Charger + Load + Grid + PVMS“. To zahrnuje základní vybavení, jako je Smart Energy Controller, Smart Module Controller, Smart String Energy Storage System, Smart Charger, EMMA. (Asistent pro správu energie), SmartGuard a Smart PVMS. Společnost říká, že si klade za cíl pomoci uživatelům realizovat sen o domácnosti s nulovými emisemi uhlíku.

Nové měřítko v odvětví skladování energie v domácnostech

Díky inovaci architektury Module+ se nový Huawei LUNA2000-7/14/21-S1 (zkráceně Huawei LUNA S1) vybavil vestavěným optimalizátorem energie. A využívá tak přední velký bateriový článek LFP (280 Ah). Díky optimalizaci na úrovni bateriové sady poskytuje systém o více než 40 % vyšší energetickou propustnost během životnosti. A díky své vysoké kvalitě a spolehlivosti dosahuje 15 leté omezené záruky.

Huawei LUNA S1 je vybaven pětivrstvým bezpečnostním ochranným mechanismem, včetně ochrany na úrovni buněk, elektrické, strukturální, aktivní a nouzové ochrany. Prošel řadou bezpečnostních certifikací – jako jsou VDE 2510-50, IEC 62169, ISO 13849, IEC 63056, IEC 62040-1, IEC 62477 a UN 38.3. Ty uživatelům nabízejí komplexní zajištění bezpečnosti. Produkt se dokáže přizpůsobit extrémním pracovním prostředím se širokým rozsahem provozních teplot od -20 °C do +55 °C. A pokryje taky širokou škálu globálních scénářů, čímž zajistí zelené napájení i v ledových podmínkách. Řešení také podporuje úroveň ochrany IP66 a prošlo 72 hodinovým testem bezpečnosti ponoření v hloubce 40 cm.

Kromě toho společnost Huawei také zvážila scénáře garážové instalace, kde může dojít k náhodným srážkám během pohybu vozidla nebo přepravy těžkých předmětů. Proto je plášť výrobku navržen tak, aby byl robustní, schopný odolat tlaku až 5 tun.

Huawei oznamuje řešení pro rezidenční úložiště energie LUNA S1

Chytrá instalace a esteticky příjemný design Huawei LUNA S1

Huawei LUNA S1 se vyznačuje vnitřním designem bez kabeláže a jeho instalační proces se promyšleně zjednodušil. Což zkrátilo dobu instalace o polovinu ve srovnání s tradičními systémy. Poskytuje velmi tichý zážitek (29 dB) a jeho flexibilní modulární design usnadňuje majitelům domů snadné škálování pro rozšíření kapacity systému podle potřeby.

Pokud jde o estetický design, Huawei LUNA S1 je inspirován hvězdami na noční obloze a vyznačuje se dynamickým hvězdným prstenem, který podle společnosti symbolizuje harmonické soužití technologie a přírody. Minimalistický bezrámový design lze snadno integrovat do různých domácích stylů a prostředí. Design bočního grilu se stal nejen vizuálně přitažlivý, ale také zlepšuje chladicí efekt.

ESS je součástí „One-Fits-All“ rezidenčního řešení

Huawei LUNA S1 je součástí „One-Fits-All“ systému domácího hospodaření s energií, který společnost nabízí. Jeho řešení pro chytré fotovoltaické systémy pro domácnosti také zahrnuje inteligentní regulátor energie (střídač) s přístupem k úložišti připravenému na baterie a inteligentní modulový regulátor (optimalizátor), který může dosáhnout většího využití střechy a zvýšit výrobu elektřiny o 5 až 30 %.

Prostřednictvím Home Energy Management Assistant EMMA společnost Huawei říká, že její řešení maximalizuje podíl využití zelené energie s celkovou návratností investic o více než 6 %. Kromě toho je správa všech domácích spotřebičů k dispozici na první pohled prostřednictvím aplikace Huawei FusionSolar APP, která majiteli domu poskytuje úplný obraz o zelené elektřině v domě a umožňuje řídit výrobu, skladování a spotřebu elektřiny v reálném čase.

Zajištění bezpečnosti společnosti Huawei

Huawei klade důraz na bezpečnostní prvky celého svého domovního systému. Na střeše společnost nabízí chytrou ochranu proti oblouku a rychlé vypnutí na úrovni modulu. Systém Huawei pod střechou poskytuje pětivrstvou bezpečnostní ochranu s ESS a EMC na úrovni spotřebiče s invertorem, aby se zajistila potřebná ochrana celé domácnosti.