Genesis GV60: Cena, specifikace a detaily luxusního EV

Oficiální specifikace, ceny a další podrobnosti pro luxusní elektrický crossover Genesis GV60 konečně prolomily kryt.

Únik cen z odvětví, který potvrdil mluvčí Genesis, odhalil, že v Austrálii se začnou prodávat pouze dvě varianty počínaje prémií 2 500 000 Kč před uvedením do provozu za standardní variantu AWD.

Druhá varianta Performance AWD si navíc vyžaduje dalších 170 000 Kč , což je 2 700 000 Kč.

Nyní luxusní rameno Hyundai odhalilo další detaily, včetně výkonu modelu AWD, který bude mít kombinovaných 234 kW, přičemž většina výkonu – 160 kW – na zadní nápravě. Pouhých 74 kW bude pocházet z pohonu předních kol, což z něj dělá vozidlo převážně s pohonem zadních kol. Tato kombinace poskytuje maximální točivý moment 605 Nm.

Performance AWD GV60 bude spíše dodávat stejný výkon – 180 kW – na přední i zadní nápravu, takže 360 ​​kW v kombinaci s maximálním točivým momentem 700 Nm.

Zatímco obě vozidla jsou dodávána s dvoumotorovým nastavením, mohou být také poháněna čistě RWD díky systému „Disconnector Actuator System (DAS), který dokáže oddělit nebo propojit motor a hnací hřídel podle jízdních podmínek, “ řekl Genesis.

Zvýšení akcelerace a zvuk

Genesis nespecifikoval přesné podrobnosti o zrychlení pro AWD GV60 (zámořské prodejny uvádějí toto číslo na 5,3 sekundy), ale uvedl, že varianta Performance AWD dokáže sprintovat z pevného startu na 100 km/h za 4,6 sekundy.

Tlačítko Boost Mode mu poskytne další nastartování a umožní přidaný výkon až na 10 sekund, aby se čas 0-100 zkrátil na 4 sekundy.

Pokud dynamický pocit z okamžitého točivého momentu GV60 nestačí, Genesis také přidal speciálně navržené zvuky, které doprovázejí vstupy rychlosti a akcelerátoru. Řidiči si mohou vybrat mezi „jemným a sportovním“ zvukem motoru známým jako „G-Engine“ nebo „E-Motor“ imaginárním zvukem EV, protože proč ne.

GV60.  Zdroj: Genesis, Genesis GV60: Cena, specifikace a detaily luxusního EV

Ultra rychlé nabíjení, dojezd a V2L

GV60, postavený na stejné platformě jako Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6, má duální elektrickou architekturu 400/800 V, což znamená, že se může nabíjet maximální rychlostí 350 kW z 10-80 % za 18 minut podle Genesis.

Model AWD je hodnocen na 470 km WLTP (což se rovná přibližně 420 km v konzervativních podmínkách reálného světa) a 466 km WLTP pro model Performance AWD.

Samozřejmě schopnost dosáhnout 350 kW závisí na vybití baterie. S baterií o kapacitě 77,4 kWh pod podlahou, která jako první u Genesis disponuje řízením teploty pro udržení optimálního stavu, se 10–80 % rovná přibližně 54 kWh energie přidané za těchto 18 minut, neboli (teoreticky) v průměru přibližně 16 km za minutu.

Také díky platformě e-GMP má GV60 schopnost nabíjet zařízení pomocí vysoce výkonné lithium-iontové baterie automobilu. GV60, známý jako vehicle-to-load (V2L), umožňuje jak nabíjení přes externí zástrčku pomocí adaptéru s výkonem 3,6 kW, tak interně přes 240 voltovou zásuvku.

MECHANICKÉ VLASTNOSTI
Přední / víceprvkové zadní odpružení MacPhersonŘazení pádly ovládání regenerativního brzdění (i-PEDAL)
Elektrická parkovací brzda (EPB) s funkcí Auto HoldHřeben řízení s proměnným převodovým poměrem (VGR).
Výběr režimu jízdy (DMS)Přenosný nouzový nabíjecí kabel (ICCB)
Stříbrné monoblokové přední brzdy s ventilovanými kotoučiBateriový topný systém
Ventilované zadní kotoučové brzdySada pro mobilitu pneumatik (TMK)

Elegantní design s véčkovou kapotou

Elegantní profil GV60 je výzvou k vyjádření značky Genesis „Athletic Elegance“, která se snaží upevnit GV60 jako vysoce výkonné elektrické vozidlo.

Přední světlomety s dvojitými svítilnami, hřeben Genesis a véčková kapota představují chytrý krok kupředu díky povrchové úpravě v podobě znaku křídla a chytrého gilošovaného vzoru. Virtuální zrcátka a zapuštěné kliky dveří na boku podtrhují decentní eleganci.

GV60.  Zdroj: Genesis, Genesis GV60: Cena, specifikace a detaily luxusního EV

Základem této působivé vizáže je 2 900 mm rozvor s krátkými převisy a 20 palcové slitiny pro AWD a 21 palcové pro Performance AWD.

Barvy exteriéru jsou k dispozici v 10 příchutích: od pevné limetkově zelené, slídové bílé a osmi metalických. Včetně stříbrné, šedé, černé, modré, vínové, červené, mátově zelené a měděné.

Pro Performance AWD je k dispozici také matná bílá slída a matná kovově šedá nebo měděná, za příplatek 50 000 Kč.

VNĚJŠÍ DESIGN
20″ litá kola (21″ pro výkon)Akustické vrstvené čelní sklo a okenní sklo
Splachovací kliky elektricky ovládaných dveříZadní ochranné sklo
Full LED světlometyAktivní vzduchová klapka
Skleněná střecha Vision (pevná) s Power SunshadeStřešní lišty
Světla do louže s logem GenesisStěrače s dešťovým senzorem

Vnitřní prostor, barvy a ta luxusní křišťálová koule

Uvnitř GV60 představuje prostornou kabinu, která je k dispozici ve třech barevných variantách pro každý z AWD a Performance AWD.

Je potěšující, že Genesis následoval příklad Ioniq 5 a EV6 se středovou konzolou. Ta odděluje palubní desku a otevírá prostor pro nohy v první řadě. To umožňuje více úložného prostoru a také nabíjecí místo pro zařízení.

GV60.  Zdroj: Genesis, Genesis GV60: Cena, specifikace a detaily luxusního EV

Obě varianty jsou k dispozici v černé nebo popelavě šedé a bílé s měděnými akcenty pro AWD a kovovými akcenty pro Performance AWD. AWD má také zeleno/bílou variantu s měděnými akcenty, zatímco Performance AWD má také námořnickou variantu s kovovým akcentem.

Genesis, aniž by zanedbával svou pozici EV s futuristickým výhledem, zahrnul volič pohonu ve tvaru křišťálové koule, o kterém musíme říci, že má potenciál být trochu naff. Ale kdo by to řekl, dokud to nebudeme řídit.

GV60.  Zdroj: Genesis

Komfort a luxusní pohodlí

Zaměřujeme se na prémiové zákazníky a přirozeně existuje spousta inkluzí komfortu a pohodlí. A to od ověřování otisků prstů přes elektricky ovládaná sedadla ve 12 směrech pro řidiče i spolujezdce až po vzdálený inteligentní parkovací asistent (ačkoli za to neručíme na základě zkušeností s zatím modely Kia a Hyundai e-GMP!)

První dodávky jsou připraveny na září a GV60 je prvním elektromobilem Genesis postaveným na plně elektrické platformě e-GMP vyvinuté mateřskou společností Hyundai Motor Group.

Kupující také dostanou na výběr bezplatné veřejné nabíjení v nedávno získané síti Chargefox na pět let. Nebo bezplatnou domácí nástěnnou nabíječku.

Mezi další doplňkové doplňky patří:

  • Záruka 5 let / neomezený počet kilometrů
  • Záruka 8 let na vysokonapěťovou baterii
  • 5letý bezplatný servis
  • 5 let Genesis To You & komorník
  • 10 let 24/\7 silniční asistence
  • 10 letá bezplatná aktualizace map

Klíčové specifikace pro Performance AWD nad rámec varianty AWD:

MECHANICKÁVNĚJŠÍ
Zadní diferenciál s omezeným prokluzem (E-LSD)21” kola z lehkých slitin
Adaptivní elektronické řízení odpružení Road-PreviewINTERIÉR
Režim zesíleníHliníkové pedály
Černé monoblokové přední brzdyKovové akcenty (oproti mědi na AWD)

Zdroj: thedriven, Vapol