Genesis G80 EV získal ocenění Top Safety Pick+

Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu IIHS udělil vozu Genesis Electrified G80 pro rok 2023 hodnocení Top Safety Pick Plus

Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu IIHS udělil vozu Genesis G80 EV pro rok 2023 hodnocení Top Safety Pick Plus.

Ocenění a hodnocení pro G80

Je to první rok pro model G80, který je pouze elektrický. Vůz se tak připojil k šesti dalším vozům Genesis, včetně modelu G80 s benzinovým motorem, které získaly nejvyšší ocenění IIHS v roce 2022.

Elektrická verze modelu Genesis G80 získala nejvyšší hodnocení "dobrý" ve všech oblastech nárazuvzdornosti
Elektromobil Genesis G80

Elektrická verze modelu Genesis G80 získala nejvyšší hodnocení „dobrý“ ve všech oblastech nárazuvzdornosti. A to včetně testů malého překrytí vpředu na straně řidiče, malého překrytí vpředu na straně spolujezdce, mírného překrytí vpředu, bočního překrytí, pevnosti střechy a opěrek hlavy. Získal také hodnocení „vynikající“ za prevenci čelního nárazu vozidla a nárazu do chodce. Nakonec získal hodnocení „přijatelné“ za standardní světlomety.

Vybavení pro bezpečnost

Elektrifikované i standardní modely G80 jsou vybavené širokou škálou prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Patří zde asistent pro předcházení čelním srážkám s detekcí chodců, asistent pro udržování v jízdním pruhu a varování před srážkou se slepým úhlem. Prostor pro cestující je vyztužený vysokopevnostní ocelí a osmi airbagy, včetně středového airbagu vpředu. Všechny tyto prvky přispěly k bodovému hodnocení bezpečnosti modelu G80.

Prostor pro cestující je vyztužený vysokopevnostní ocelí a osmi airbagy, včetně středového airbagu vpředu
Palubní deska modelu G80

Od roku 2023 mají být všechny nové modely Genesis standardně vybavené doživotním předplatným služby Connected Care. Tato služba poskytuje nepřetržité připojení pro bezpečnostní funkce, jako je automatické upozornění na kolizi, rozšířená silniční asistence a nouzová asistence SOS, pokud má vozidlo přístup k mobilní síti.

Elektromobil Genesis

Elektrifikovaný Genesis G80 se začal prodávat v USA loni na podzim. Připojil se tak k modelu GV60 jako jeden ze dvou elektromobilů společnosti pro rok 2023. S počáteční doporučenou cenou 1,8 mil. korun, bez 24 900 korun za přepravní poplatky je standardně vybavený dvěma elektromotory. Motory dohromady produkují 365 koní a 516 Nm okamžitého točivého momentu, což z něj činí právoplatný sportovní sedan.

Model také získal hodnocení "vynikající" za prevenci čelního nárazu vozidla a nárazu do chodce
Kola Genesis G80

Dojezd s baterií o kapacitě 87,2 kWh odhaduje EPA na 453 km. Lze jej rovněž doplnit až na 80 % pomocí rychlonabíječky se stejnosměrným napětím 800 V. Kupci elektrifikovaných modelů G80 a GV60 navíc získají další výhodu díky partnerství společnosti Genesis se společností Electrify America. Všichni kupující nových elektromobilů Genesis získají tři roky bezplatného 30minutového nabíjení od data nákupu vozidla.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče