Volkswagen Golf Black Edition pro britské zákazníky

Volkswagen Golf Black Edition debutoval ve Velké Británii, aby ztmavil oblíbený hatchback. Nyní je v prodeji od 39 895 dolarů

Volkswagen Golf Black Edition debutoval ve Velké Británii, aby ztmavil oblíbený hatchback. Nyní je v prodeji a ceny začínají na ekvivalentu 39 895 dolarů (906 000 korun).

Black Edition modelu Golf

Black Edition se v nabídce Golfu od Volkswagenu ve Velké Británii řadí mezi modely R-Line a GTE. Dodává se s 18palcovými černými koly ve stylu, který VW nazývá Bergamo, s pěti zakřivenými paprsky, které se na ráfku rozdělují do tvaru Y.

Black Edition se dodává také s obvykle volitelným paketem Winter Pack, který zahrnuje vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaný kožený volant. Má také couvací kameru a světlomety LED Plus. Zadní skla jsou tónovaná.

Black Edition se v nabídce Golfu od Volkswagenu ve Velké Británii řadí mezi modely R-Line a GTE
Black Edition se prodává ve Velké Británii

VW uvádí, že výbava Black Edition by u modelu R-Line ve Velké Británii obvykle stála 3 616 dolarů (82 000 korun). Tento model však stojí o 1 871 dolarů (42 000) více.

Tři pohonné jednotky

Kupující si mohou vybrat tři pohonné jednotky. K dispozici je přeplňovaný 1,5litrový motor o výkonu 148 koní a šestistupňová manuální převodovka. Mild-hybridní verze této konfigurace se dodává se sedmistupňovým automatem.

K dispozici je přeplňovaný 1,5litrový motor o výkonu 148 koní a šestistupňová manuální převodovka
Zákazníci si mohou vybrat mezi třemi pohonnými jednotkami

A konečně je tu přeplňovaný 2,0litrový agregát o výkonu 187 koní s automatickou převodovkou a pohonem všech kol 4Motion.

Budoucnost Golfu

Zvěsti naznačují, že budoucnost Golfu je nejistá. Šéf značky VW Thomas Schäfer řekl v roce 2022 německému listu Welt, že o výrobě deváté generace modelu zatím není rozhodnuto. Přísnější emisní předpisy v Evropě začaly automobilku nutit, aby přehodnotila vývoj vozidel se spalovacím motorem.

Koncept ID. GTI

Na letošním mnichovském autosalonu VW ukazuje model ID. GTI Concept jako vizi toho, jak by se její hot hatch mohl v budoucnu vyvíjet. Nejsou k dispozici žádné technické specifikace, ale přístrojová deska má displej s ukazateli v retro stylu.

Sériová verze konceptu má mít premiéru v roce 2026 a do prodeje se dostane na začátku roku 2027. Písmeno „i“ v názvu GTI tradičně znamená vstřikování, v případě elektromobilu však představuje „inteligenci“. Model by mohl nést nové logo s bleskem na konci.

Zdroje: motor1, Vapol