Nové sedany Nissan jsou příjemným odpočinkem od humbuku kolem SUV

Výstava Auto China 2024 v Pekingu je v plném proudu. Nissan představil dva své nové sedany - elektrický model Epoch a plug-in hybrid Evo

Výstava Auto China 2024 v Pekingu je v plném proudu a některé jistě potěší, že není jen o crossoverech a SUV. Poté, co Mazda představila novou elektrickou šestku s pohonem zadních kol, přichází Nissan s dvojicí svých vlastních sedanů. Model Epoch nabízí plně elektrický pohon, zatímco Evo plug-in hybridní. A rozhodně se nejedná o sedan s přídomkem Mitsubishi Rally.

Sedany, které půjdou brzy do výroby

Nové sedany Nissan, které vznikly ve spolupráci s místním partnerem Dongfeng Motor, všichni považují za koncepty. Oba se však dostanou se do výroby. Během tiskové konference generální ředitel Nissanu Makoto Učida uvedl, že jsou „velmi blízko realitě“, protože na jejich vývoji se již plně pracuje. Do prodeje by měl jít model Epoch do jednoho roku, zatímco Evo se začne prodávat později.

Do prodeje by měl jít model Epoch
Koncept sedanu Nissan Epoch

Nové sedany Nissan se zdají být podobně velké. Evo má však odvážnější design s raketovou linií střechy a hezčí zadní částí. Nissan ukazuje pouze interiér modelu Evo. Ten se vyznačuje minimalistickým přístupem ve stylu Tesly, když všechny ovládací prvky nacpal na velký displej připomínající tablet. Na rozdíl od Modelu 3 se zde stále nachází digitální přístrojový panel, který se zdá být o něco větší, než je v tomto odvětví obvyklé.

Sedany, kam se podíváš

Přestože nese jméno Evo, které připomíná výkonné sedany, jedná se o vůz „ideální pro víkendové výlety a vytváření výjimečných okamžiků pro celou rodinu“, jak uvádí Nissan.

Oba modely začnou bojovat na přeplněném trhu sedanů
Druhým konceptem značky Nissan je sedan Evo

Oba modely začnou bojovat na přeplněném trhu sedanů. Automobilky působící v Číně stále nabízejí spoustu sedanů napříč různými segmenty. Nový Volkswagen Passat Pro je relevantním příkladem, protože na žádný jiný trh se tento sedan nedostane.

A zase ty SUV…

Nissan si samozřejmě nemohl nechat ujít příležitost ukázat na autosalonu Auto China také několik SUV. Elektrický Epic a plug-in hybridní Era vycházejí ze stejného designového jazyka jako oba sedany a na trh se mají dostat během příštích tří let. Epic má obousměrné nabíjení, zatímco Era dostane vzduchové odpružení, sedadla s nulovou gravitací a pohon všech kol.