HW Electro Puzzle se dostane i na silnice v USA

Představení konceptu kei van HW Electro Puzzle je doprovázeno oznámením, že se s největší pravděpodobností dostane i na silnice v USA

Je vzrušující, že představení konceptu kei van HW Electro Puzzle je doprovázeno oznámením, že se s největší pravděpodobností dostane i na otevřené silnice Spojených států amerických.

Vozy Kei, které jsou v Japonsku charakteristickým segmentem malých městských vozů, si ve své vlasti získaly obrovskou oblibu díky svým kompaktním rozměrům, nízké spotřebě paliva a cenové dostupnosti. Tato vozidla, známá svou hbitou ovladatelností a úspornými motory s objemem nepřesahujícím 660 cm3, jsou na japonských silnicích běžným jevem. Obliba vozů kei je do značné míry dána úzkými městskými ulicemi, vysokou hustotou obyvatelstva a přísnými předpisy, které motivují k používání kompaktních vozidel.

HW Electro Puzzle

Model Puzzle se v podobě konceptu představil na říjnovém veletrhu Japan Mobility Show. Nyní se ukazuje ve své finální sériové podobě. Během předváděcí akce konané v New Yorku společnost, která Puzzle vytvořila, potvrdila, že hodlá zahájit dodávky této elektrické dodávky v USA. A to někdy v roce 2025. Další podrobnosti by se měly objevit v následujících měsících.

Model Puzzle se v podobě konceptu představil na říjnovém veletrhu Japan Mobility Show
Elektromobil HW Electro Puzzle

Specifikace elektromobilu

Známe však již některé základní specifikace elektrické dodávky. Na délku měří kei van Puzzle 339,6 cm dlouhá a 147,6 cm široká. Jedná se o typické rozměry kei car. To rovněž znamená, že je menší než i ty nejmenší nové vozy, které si dnes můžete koupit ve Spojených státech. Maximální nosnost se v současné době odhaduje na přibližně 349 kg. Tento malý nákladní vůz je tedy vhodný pro dodávky v přeplněných městských oblastech.

Interiér mini dodávky Puzzle

Elektrické pohonné ústrojí

Podrobnosti o elektrickém pohonném ústrojí, které se nachází pod touto skříňovou karoserií, nejsou v tuto chvíli známé. Přesto japonská společnost uvádí, že vozidlo má začít používat lithium-železo-fosfátovou baterii. Tato baterie by měla stačit na dojezd až 201 km na dvě nabití. Dojezd mají prodloužit tři fotovoltaické panely umístěné na střeše, ale jejich účinnost je značně závislá na povětrnostních podmínkách.

Dojezd mají prodloužit tři fotovoltaické panely umístěné na střeše, ale jejich účinnost je značně závislá na povětrnostních podmínkách
Na střeše se nachází tři fotovoltaické panely

Co se skrývá v přihrádce u spolujezdce

Zajímavostí je přihrádka na straně karoserie spolujezdce. Ta zvenčí poskytuje přístup k lékárničce, zásuvkám střídavého proudu a portům USB. Nabíjecí port trakční baterie se nachází v podobné přihrádce na straně řidiče. Některé vnější panely mají dvojí funkci a lze je použít na různých místech rámu vozidla – například panel pod světlomety na přední masce lze namontovat i nad čelní sklo. Toto opatření by mělo snížit výrobní náklady.

Zdroje: motor1, TowPoint