Toyota C-HR Prologue jako plug-in hybrid

Toyota Prologue se pro další sériovou verzi městského vozu příliš nezměnila. Proto očekáváme, že Toyota C-HR Prologue zůstane stejná

Toyota Aygo a Prologue se pro následnou sériovou verzi půllitrového městského vozu příliš nezměnilo. Tudíž očekáváme, že Toyota C-HR Prologue zůstane z velké části stejný i pro silniční model.

Toyota C-HR Prologue

Toyota uvádí, že stylový crossover má přední masku typu Hammerhead se štíhlejšími světlomety a menšími otvory v mřížce chladiče. Vypadá ostřeji než současný model a zdá se, že má kliku zadních dveří umístěnou na vnějším rohu zadních světel.

Jak dnes předznamenal koncept Prologue, druhá generace modelu opět zaujme výrazným vzhledem a tříbarevným provedením kombinujícím stříbrnou a černou barvu s kontrastními oranžovými akcenty
C-HR Prologue

S modelem C-HR představeným v roce 2016 Toyota ukázala světu, že umí myslet nestandardně. Představila odvážný design, který kontrastuje s konvenčně stylizovanými vozy. Jak dnes předznamenal koncept Prologue, druhá generace modelu opět zaujme výrazným vzhledem a tříbarevným provedením kombinujícím stříbrnou a černou barvu s kontrastními oranžovými akcenty. Celkový vzhled vychází z nedávných přírůstků, jako jsou Toyota Crown a Prius.

Výbava vylepšeného modelu

Koncepční Toyota C-HR Prologue je vybavená velkými koly, která by měly být u sériové verze pravděpodobně o něco menší. Jsme si také poměrně jistí, že vysouvací kliky dveří ustoupí tradičnímu uspořádání, zatímco boční kamery nahradí běžná skleněná zrcátka. Aby Toyota udržela krok se současnými designovými trendy, instaluje LED světelnou lištu na zádi, kde je těžké přehlédnout neobvykle velký falešný difuzor.

Koncepční Toyota C-HR Prologue je vybavená velkými koly, která by měly být u sériové verze pravděpodobně o něco menší
Toyota C-HR

Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o koncept, odmítá japonská automobilka uvést podrobnosti o novém C-HR. Uvádí však, že převisy jsou nyní kratší a přitom uvnitř praktičtější, což naznačuje mírně delší rozvor. Zatímco verze s vlastním dobíjením má pokračovat, Toyota plánuje také plug-in hybridní model s bateriemi montovanými v Evropě.

Datum uvedení na trh

Stejně jako jeho předchůdce vznikl modernizovaný model C-HR v ED². Jedná se o evropskou centrálu automobilky Toyota pro vývoj designu v jižní Francii. Datum uvedení na trh zatím není známé. Avšak jsme se dozvěděli, že model druhé generace je vizí vozu, který by se měl brzy ocitnout na silnicích po celé Evropě.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky