Bobcat uvádí plně elektrický nakladač na světě

Asi 60 let po vynalezení slavného kompaktního smykem řízeného nakladače nyní Bobcat uvedl na trh plně elektrický model Bobcat S7X.

Nový plně elektrický Bobcat, představený na stavebním veletrhu Conexpo v Las Vegas, se má stát okamžitým hitem s mnohem nižšími provozními náklady než dieselové stroje a přidanou zdravotní výhodou pro obsluhu, protože nebude mít žádné nebezpečné znečištění výfukovými plyny.

„Ve společnosti Bobcat neustále posouváme hranice, abychom prozkoumali další přední pokroky. Ty pomohou našim zákazníkům dosáhnout více a posouvat odvětví vpřed,“ řekl Scott Park, generální ředitel a místopředseda představenstva Doosan Bobcat.

„Jako organizace máme odhodláni inovovat především potřeby našich zákazníků. Proto, aby se mohli stát efektivnějšími, produktivnějšími a úspěšnějšími.“

Plně elektrický S7X má napájení 60,5 kWh lithium-iontovou baterií, vybavení elektrickými hnacími motory a pro funkce zvedání a naklápění používá aktuátory s kuličkovým šroubem.

Společnost říká, že baterie a elektrické hnací ústrojí vytvářejí neuvěřitelné výkonové charakteristiky „s okamžitým točivým momentem, který je až třikrát větší než u tradičních nakladačů“.

Plně elektrický model Bobcat S7X

Plně elektrický Bobcat S7X
Plně elektrický Bobcat S7X

„Výkonný nakladač vyvažuje udržitelnost a výkon s nulovými emisemi a má vybavení takové, aby překonal svůj ekvivalent se vznětovým motorem,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

Dalšími výhodami elektrického smykem řízeného nakladače je hladší a pohodlnější provoz díky minimálním vibracím. A téměř tichý chod ve srovnání s hlučnými modely spalovacích motorů.

Plně elektrický bobcat byl představen na Las Vegas Conexpo; Bobcat uvádí plně elektrický nakladač na světě
Plně elektrický Bobcat byl představen na Las Vegas Conexpo

Doosan Bobcat, viceprezident globálních inovací, řekl Joel Honeyman. „Jako vynálezci původního smykem řízeného nakladače máme velké nadšeni v tom, že můžeme vzít stroj, který vytvořil průmysl, a znovu jej vynalézt.“

Společnost říká, že Bobcat S7X může fungovat až 8 hodin na jedno nabití v závislosti na aplikaci. To dává většině operátorů více než celodenní práci, když se berou v úvahu přestávky a prostoje. Plné nabití trvá přibližně 10 hodin.

Společnost říká, že S7X se debutoval jako prototyp s plány na komercializaci. Další informace se zveřejní na trhu, jak bude vývoj produktu pokračovat.

Zdroj: thedriven, Vapol