Toyota Corolla je po aktualizaci výkonnější a efektivnější

Toyota Corolla během svého působení na silnicích se stala populárním hatchbackem. Po aktualizaci dostává nejnovější generaci hybridního hardwaru Toyota spolu se stylovými vylepšeními.

Toyota aktualizovala Corollu, tři roky od jejího uvedení na trh, řadou technických, designových a mechanických vylepšení. Především uvedením nejnovější generace svého benzinově-elektrického hybridního pohonu.

Toyota Corolla se od svého představení v roce 1966 prodala v objemu více než 50 milionů kusů
Toyota Corolla

Toyoty Corolla se od svého představení v roce 1966 celosvětově prodalo více než 50 milionů kusů. V současnosti se jedná o 12. generaci. Ve Spojeném království je k dispozici ve verzi hatchback i kombi. Úzce příbuzný model SUV, nová Toyota Corolla Cross, se k němu v dealerství připojí koncem tohoto roku.

Design rivala Vauxhall Astra zůstal z velké části nedotčený. Úpravy se omezují na nový vzor mřížky přední masky, přepracované mlhové světlomety a nový design kol z lehkých slitin. Toyota však upozorňuje na změny pod povrchem. Díky nim je „vybavená“ posílit svou roli hlavního objemového modelu pro Toyotu v Evropě“.

Toyota Corolla a její aktualizace

Corolla je nadále k dispozici s výběrem z 1,8 – a 2,0 litrových hybridních pohonných jednotek. Avšak oba údajně přinášejí lepší výkon a jízdní vlastnosti spolu se sníženými emisemi.

Například lithium-iontová baterie EV nyní váží o 18 kg méně a je kompaktnější. Navíc překalibrované motory EV poskytují více „intuitivní“ než lineární odezvu plynu.

Pohonná jednotka o objemu 1,8 litru nyní produkuje kombinovaný výkon 138 koní a zrychlení z 0-100 km/h za 9,2 sekundy. 2,0 litrový vůz přináší 193 koní a stejný sprint zvládne za 7,5 sekundy. Emise CO2 jsou stanovené na 102 g/km a 107 g/km, což je mírné snížení oproti hodnotám odcházejícího vozu.

Uvnitř vozu se nachází nový informační a zábavní systém. K tomu slouží 10,5 a 12,3 palcová obrazovka
Toyota Corolla

Uvnitř je nejnovější Corolla hostitelem nového informačního a zábavního systému, který běží prostřednictvím větší 10,5 palcové centrální dotykové obrazovky. Od střední příčky výše je poklop standardně vybavený 12,3 palcovým digitálním přístrojovým panelem.

Jinde je k dispozici výběr z nových možností lakování exteriéru a prvků vnitřního obložení. Zatímco Toyota Corolla GR Sport inspirovaná výkonem dostane novou sadu 18 palcových slitin, vylepšený design nárazníků a sedadla s reliéfem GR.

Toyota zveřejní ceny nové modelové řady před uvedením na trh v prvním čtvrtletí roku 2023.

zdroj: autocar, Top-Vozíky