Lexus LS debutuje v Japonsku s novým displejem pro řidiče

Zatímco většina jeho konkurentů je novější, Lexus LS pokračuje v Japonsku v modelovém roce 2024 jako stejný model páté generace

Zatímco většina jeho konkurentů je novější, Lexus LS pokračuje v Japonsku v modelovém roce 2024 jako stejný model páté generace. Tedy, ne stejný, protože luxusní sedan plné velikosti dostává několik technických aktualizací, aby držel krok s dobou. Hlavní z nich je plně digitální přístrojový panel s úhlopříčkou 12,3 palce a novou grafikou. Kromě toho je nyní součástí standardní výbavy záznamník jízdy, který pořizuje záznamy z jízdy vpředu i vzadu.

Lexus LS 2024

Model 2024 LS je nyní kompatibilní s aplikací. Tato aplikace promění váš chytrý telefon v digitální klíč k zamykání/odemykání dveří a dokonce i ke startování vozu. Pokud si pořídíte model LS 500h, Lexus nyní poskytuje nástavec pro externí napájení. V případě nouze se vám může hodit.

Model 2024 LS je nyní kompatibilní s aplikací
Lexus LS 500h 2024

Někteří z vás si jistě vzpomenou, že pro modelový rok 2021, kdy tvůrci do vozu přidali 12,3palcový dotykový displej, získal LS také řízení všech kol. Avšak pouze pro modely s pohonem zadních kol. Tento model 2024MY pro Japonsko nabízí řízení zadních kol i pro verze vybavené pohonem AWD. Do budoucna bude Lexus u vybraných verzí instalovat výztuhu chladiče pro zvýšení tuhosti karoserie a zlepšení odezvy řízení.

Vylepšení zaměřená na pohodlí při řízení

Komfort by měl být nyní také o něco lepší. Konstruktéři totiž upravili zavěšení kol na obou nápravách, zatímco gumová část, která podpírá výfukové potrubí, je uložená pod jiným úhlem, aby se snížily vibrace. Za stejným účelem má režim Comfort novou funkci potlačující chvění zadních sedadel, a tedy zajišťující klidnější jízdu pro cestující na zadních sedadlech.

Tento systém pomáhá při souběžném parkování, zatímco LS 500h má nyní funkci dálkového ovládání tohoto systému
Lexus LS 2024 má ve standardní výbavě systém Advanced Park

Lexus LS ve specifikaci JDM 2024 využívá modernizovaný systém Advanced Drive s podporou jízdy v dopravní zácpě při rychlosti do 40 km/h. Využívá také bezpečnostní systém Lexus Safety System +, který automatickým řízením a brzděním vozu zabraňuje řidiči dostat se příliš blízko k chodcům, jízdním kolům nebo zaparkovaným vozidlům.

LS 500 navíc standardně dostane systém Advanced Park. Tento systém pomáhá při souběžném parkování, zatímco LS 500h má nyní funkci dálkového ovládání tohoto systému. To znamená, že můžete vystoupit z elektrifikovaného sedanu a zaparkovat vůz pomocí speciální aplikace pro chytré telefony.

Lexus začne LS 2024 v Japonsku prodávat od 16. října. Ceny začínají na 73 500 dolarech (1 710 000 Kč) a končí na 121 000 dolarech (2 815 000 Kč).

Zdroje: motor1, TowPoint