Cena Subaru WRX oproti loňskému roku vzrostla

Subaru oficiálně odhalilo ceny modelu WRX, které se pro modelový rok 2023 mírně zvýšily. Kromě toho se zvýšil také poplatek za výkonný sedan

Subaru oficiálně odhalilo ceny modelu WRX, které se pro modelový rok 2023 mírně zvýšily. Kromě toho se zvýšil, i když jen nepatrně, také poplatek za výkonný sedan.

Cena Subaru Base WRX

Pro modelový rok 2023 začíná cena Subaru WRX páté generace na 730 tisíc korunách za výbavu Base. Ta zahrnuje šestistupňovou manuální převodovku spojenou s 2,4l přeplňovaným motorem Boxer. Motor dosahuje výkonu 271 koní (202 kW) a točivého momentu 258 Nm, standardně dodávaného v celé řadě. Standardem pro modelovou řadu WRX je také symetrický pohon všech kol Subaru.

Pro modelový rok 2023 začíná cena Subaru WRX páté generace na 31 625 dolarech (728 tisíc korun) za výbavu Base
Subaru WRX

Výbava WRX Base s automatickou převodovkou Subaru Performance Transmission (SPT) zvyšuje cenu na 770 tis. korun. Ta přidává do seznamu výbavy asistenční technologii EyeSight s pokročilým adaptivním tempomatem, automatické držení vozidla, řazení pádly, SI-Drive a elektronickou parkovací brzdu.

Výbava Premium a Limited

Volba WRX Premium je zárukou 790 tis. korun za variantu MT. Ta by měla získat do své výbavy sadu 18 palců širokých kol z lehkých slitin v tmavě šedém provedení s letními pneumatikami, LED mlhovkami, nízkoprofilovým zadním spoilerem v barvě karoserie a automatickým zapínáním a vypínáním světlometů spojeným s ovládáním stěračů. K této ceně si připočtěte 45 tis. korun a získáte systém Harman Kardon s 11 reproduktory a elektricky ovládané střešní okno.

Varianta MT by měla získat do své výbavy sadu 18 palců širokých kol z lehkých slitin v tmavě šedém provedení s letními pneumatikami, LED mlhovkami, nízkoprofilovým zadním spoilerem v barvě karoserie a automatickým zapínáním a vypínáním světlometů spojeným s ovládáním stěračů
Subaru páté generace

Cena modelu WRX Limited začíná na 888 tis. korunách za variantu MT. Tato verze by měla mít bohatší standardní výbavu, jako jsou LED světlomety reagující na řízení a boční zrcátka s integrovanými směrovkami.

Nejdražší verze

Nejvyšší specifikace Subaru WRX GT se standardně dodávanými elektronicky řízenými tlumiči a automatickým systémem SPT má cenu 1 mil. korun. Tato varianta rovněž získala přední sedadla Recaro Performance Design. Dále se může pochlubit čalouněným černým semišem Ultrasuede s kontrastním červeným prošíváním a logem „Recaro“ vyraženým na opěradlech sedadel.

Nejvyšší specifikace Subaru WRX GT rovněž získala přední sedadla Recaro Performance Design
Sedadla

Všechny uvedené ceny jsou včetně poplatků za místo určení a doručení ve výši 23 500 korun. V loňském roce se cena pohybovala okolo 23 tis. korun.

Zdroje: Motor1, Top-Nosiče