Ferrari 812 Superfast dostalo tuning od Novitecu

FIrma Novitec vytvořila tři unikátní superauta Ferrari 812 Superfast. Mají širší karoserii a vylepšenou pohonnou jednotku s vyšším výkonem

Společnost Novitec vytvořila tři unikátní superauta Ferrari 812 Superfast. Specialista na náhradní díly již prodal vozy, které mají širší karoserii a vylepšenou pohonnou jednotku s vyšším výkonem.

Kůň se spoustou koní

Ferrari 812 Superfast N-Largo S od Novitecu je vybavené přirozeně nasávaným 6,5litrovým motorem V12 značky Ferrari. Tuner upravil elektroniku a software motoru, čímž zvýšil výkon na 828 koní (618 kW) a točivý moment na 553 Nm.

Sériový model 812 dosahuje výkonu 789 koní a 530 N.m. Zvýšený výkon vystřelí kupé na 100 km/h za 2,8 sekundy. Novitec zvyšuje maximální rychlost na úžasných 345 km/h.

Ferrari 812 Superfast N-Largo S od Novitecu je vybavené přirozeně nasávaným 6,5litrovým motorem V12 značky
Pod kapotou najdeme 6,5l motor V12

Motor dýchá novým vysoce výkonným výfukem Novitec s aktivně ovládanými šoupátky nebo bez nich. Je k dispozici také v provedení z nerezové oceli nebo Inconelu.

Ve všech čtyřech rozích sedí kola Novitec NF 11 N-Largo S. Na zakázku je vyvinula společnost Vossen. Jedná se o odstupňovaná 21palcová vpředu a 22palcová vzadu. Vyznačují se dvouramenným designem. Zakázkové sportovní pružiny snižují světlou výšku Ferrari přibližně o 35 mm, ačkoli na přání dodávaný systém předního zdvihu dokáže hydraulicky zvednout přední část vozu přibližně o 40 mm.

Ve všech čtyřech rozích sedí kola Novitec NF 11 N-Largo S. Na zakázku je vyvinula společnost Vossen
Vpředu modle sedí na 21″ kolech a vzadu na 22″ Novitec NF 11 N-Largo S

Novitec také aktualizuje styling Ferrari. N-Largo S má novou přední masku, která přechází do širších předních blatníků a snižuje zdvih přední nápravy. Tuner také rozšířil zadní blatníky a přidal 14 cm k celkové šířce. K dalšímu zlepšení aerodynamiky vozu přispívají nové obnažené karbonové panely nárazníků, nový zadní difuzor a integrovaný spoiler.

Pouhé tři exempláře od Novitecu

Novitec postaví pouze tři exempláře své nové modernizace Ferrari a každý z nich již prodal. Každý majitel si může kabinu svého vozu exkluzivně individualizovat, přičemž tuner nabízí široký výběr materiálů a povrchových úprav včetně kůže a Alcantary.

Každý majitel si může kabinu svého vozu exkluzivně individualizovat, přičemž tuner nabízí široký výběr materiálů a povrchových úprav včetně kůže a Alcantary
Interiér modelu si může každý majitel upravit podle sebe

N-Largo S není nejsilnějším Ferrari, které Novitec v poslední době představil. Minulý měsíc tuner představil peprnější verzi modelu 812 Competizione, která zvýšila výkon na 854 koní a přidala pozlacený výfuk.

Ferrari již pracuje na náhradě modelu 812 a k testování svého V12 využívá Ferrari Roma. Nový supersport by mohl mít výkon přes 830 koní již z výroby, což by Novitecu a dalším tunerům poskytlo nový výchozí bod, na kterém by mohli stavět své budoucí výtvory.

Zdroje: motor1, TowPoint