Everrati na Concours of Elegance představuje GT40

Oceněný a plně elektrický Ford GT40 se představil na prestižním autosalonu v Londýně, kde předvedl svůj nejmodernější elektrický pohon.

Byl představen Everrati, britskými specialisty na elektrizující ikonické automobily.

Vlajková loď elektrického supersportu se vytvořila ve spolupráci se Superformance a oživuje vytrvalostní závodní vůz Ford GT40. Ten v 60. letech minulého století prolomil sevření Ferrari v závodě 24 hodin Le Mans a stal se okamžitou ikonou v automobilovém světě.

Plánovaná elektrifikace kultovního Fordu GT40 byla poprvé oznámena v červenci 2021, kdy se Everrati a Superformance spojily s cílem vytvořit moderní elektrifikované verze starých klasik. Everrati a Superformance debutovaly svou elektrifikovanou verzí GT40 na prestižním Concours of Elegance. Ten se konal v Hampton Court Palace v Londýně.

Everrati GT40 se může pochlubit nejmodernějším EV hnacím ústrojím a 62,5 kWh baterií s výkonem 800 koní a točivým momentem 800 Nm. A dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než čtyři sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 200 km/h.

Kožený interiér se vyvinul ve spolupráci s Bridge of Weir Leather, globálním lídrem v udržitelné a zodpovědné výrobě kůže. A také použil jedinečnou lehkou kůži značky pro extra úsporu hmotnosti. Zároveň se jedná o kůži s nižším obsahem uhlíku na světě.

Náročná technická odbornost Everrati

Zdroj: Everrati

Everrati GT40 se stává také jediným GT40 EV na světě zapsaným v oficiálním registru Shelby, který katalogizuje autentická vozidla Shelby a který Everrati dokázala získat díky tomu, co popisuje jako „náročnou technickou odbornost“.

Na stánku Everrati na Concours of Elegance společnost také poprvé předvedla svůj první elektrifikovaný širokoúhlý model Porsche 911 (964) Cabriolet.

Zdroj: Everrati

„Máme to potěšeni, že představujeme davům na renomovaném Concours of Elegance v paláci Hampton Court naši vlajkovou loď, oceněný model GT40. A to společně s prvním elektrickým modelem Porsche 911 (964) Cabriolet na světě,“ řekl Justin Lunny, zakladatel a generální ředitel společnosti Everrati.

„Každá je ztělesněním technologie na úrovni OEM, odborných znalostí a pozornosti k detailu. Ty najdete v každé z našich ikon pro budoucnost. Jak pokračujeme v rozšiřování naší globální stopy a produktového portfolia, GT40 je na vrcholu naší výkonové nabídky.“

Everrati také předvedl svůj Land Rover Series IIA. Ten se může pochlubit 60 kWh baterií a výkonem 150 koní a točivým momentem 300 Nm. Což poskytuje dojezd až 240 kilometrů.

Zdroj: thedriven, TowPoint