Speciální edice Toyoty GR86 2023 – pomeranč

Speciální edice sportovního kupé Toyoty s pohonem zadních kol dostane pro rok 2023 limitovanou sérii v oranžovém odstínu.

  • Toyota GR86 se v roce 2023 dočká speciální edice.
  • Toyota hodlá omezit výrobu modelu GR86 specialní edice na 860 kusů.
  • Special Edition si zachovává stejný čtyřválec boxer o výkonu 228 koní jako jeho nižší příbuzní.

Toyota do své modelové řady pro rok 2023 zařazuje model GR86 vhodný pro Davida S. Pumpkinse. Tento model GR86, označovaný jako speciální edice, který se vyrábí v malém počtu kusů. Pro výrobu je jich určeno pouze 860. Má oranžový lak (v řeči Toyoty Solar Shift), který je doplněn černým dekorem na C-sloupcích, černým spoilerem na hraně kufru a sadou matně černých 18 palcových kol.

Toyota zakládá speciální edici GR86 na špičkové výbavě Premium. Zahrnuje například lepivé pneumatiky Michelin Pilot Sport 4, vyhřívaná přední sedadla a audiosystém s osmi reproduktory. To vše doplňuje prvky, jako dvouzónová automatická klimatizace a 8,0 palcová dotyková obrazovka infotainmentu. Tyto doplňky najdeme jako standard pro celou modelovou řadu GR86.

Speciální edice v pomerančové barvě
Speciální edice v pomerančové barvě

Bohužel GR86 nepřináší žádný dodatečný výkon oproti 2,4 litrovému plochému čtyřválci o výkonu 228 koní. Ten mají jeho nižší sourozenci. Toyota však považuje za vhodné vybavit tento oranžový dvoudveřový vůz výfukovým systémem s černými chromovanými koncovkami, který může zlepšit zvuk vycházející z výfuku GR86.

Ačkoli Toyota zatím nezveřejnila ceny speciální edice GR86 2023, pravděpodobně automobilka nastaví za tento model cenu o několik tisíc více než za jeho protějšek Premium. Model premium prodávají aktuálně za 730 000 korun.

Zaujal Vás tento model?

Zdroje: car and driver, top-voziky