Nejlepší hotely k rezervaci pro rok 2022

Vybrali jsme pro vás 10 neuvěřitelných hotelů. Nově otevřené byly v roce 2021 nebo se otevírají v roce 2022. Můžete je navštívit nebo o nich alespoň snít.

Po celém světě se otevírá vzrušující řada hotelů. Od chladných městských úkrytů v Islandu a Norsku až po útěky na vzdálené ostrovy v Mosambiku a Turks and Caicos. I mnoho dalšího.

Pokud jsou k dispozici počáteční ceny, tak jsme je uvedli.

Nejnovější hotely roku 2021 a 2022

Hotel: Rock House, Turks and Caicos

Rock House, který bude otevřen na jaře 2022, bude jedním z nejluxusnějších letovisek v Turks a Caicos. Nabídne 46 přepychových chatek inspirovaných Středozemním mořem vybavených ponornými bazény s výhledem na oceán.

Letovisko, zasazené do vápencových útesů odlehlého severního pobřeží Providenciales. Může se také pochlubit soukromou pláží, plážovým klubem v evropském stylu. Svěžími přírodními stezkami a 30 stop dlouhým nekonečným bazénem – největším v Turks a Caicos.

Ceny začínají od 665 USD (14 228 Kč).

Rock House, 1 International Drive, Providenciales, Turks and Caicos

Reykjavik EDITION, Island

Reykjavik EDITION byla otevřena 9. listopadu. Uchvátí od samého počátku svou elegantní ebenovou fasádou vyrobenou z ohořelého dřeva a černěné oceli. Tím napodobuje dramatickou islandskou lávovou krajinu.

Uvnitř najdete ohromující vstupní halu s podlahami ze sopečného kamene. Luxusní lázně s hammamem a typickou restauraci vedenou michelinským šéfkuchařem Gunnarem Karlem Gíslasonem. V typickém stylu EDITIONU je 253 moderních pokojů zaměřených na design. Obsahují islandské umělecké díla a okna od podlahy ke stropu s výhledem na město.

Ceny začínají od 540 USD (11 554 Kč).

The Reykjavik EDITION, Austurbakki 2, 101 Reykjavík, Iceland

Pokoje hotelu v The Reykjavik EDITION se vyznačují islandskými uměleckými díly a okny od podlahy ke stropu s výhledem na město

Kisawa, Mosambik

Pokud toužíte po vzdáleném luxusu, určitě navštivte Kisawu, svěží 300 hektarovou svatyni na jižním cípu odlehlého mosambického ostrova Benguerra. Kisawa se otevřela 1. listopadu.

Každý z jeho 22 elegantních bungalovů se nachází na vlastním akru pláže nebo lesa a nabízí maximální soukromí. Venku je wellness centrum, které nabízí personalizované ájurvédské procedury. Sedm restaurací upozorňujících na organické produkty pěstované v útočišti a na místě středisko mořského výzkumu a oceánská observatoř.

Ceny začínají od 5 625 USD (120 403 Kč) all-inclusive (sazba je pro dva dospělé a zahrnuje transfery lodí na letiště, exkurze, lázeňskou léčbu a soukromého komorníka).

Kisawa, Benguerra Island, 1304, Mozambique

Kisawa je svatyně na jižním cípu odlehlého mosambického ostrova Benguerra

W Melbourne, Austrálie

W Melbourne, který byl otevřen v únoru, byl prvním mezinárodním pětihvězdičkovým hotelem, který byl v Austrálii spuštěn v roce 2021. Což je nadějné znamení, že turistický ruch by se mohl brzy obnovit.

Je tak luxusní a moderní, jak byste očekávali od jakéhokoli W Hotelu, s přidanou dávkou melbournské pohody. Představte si podzemní koktejlový bar, krytý bazén se zlatou střechou, DJ stánek a vynikající kavárnu, která se večer proměňuje na vinárnu.

Jeho 294 pokojů je stejně vzrušujících. Pyšní se hlubokými vanami a úžasnými výhledy na město nebo melbournskou řeku Yarra.

Ceny začínají od 350 USD (7 489 Kč)

W Melbourne, 408 Flinders Lane, Melbourne, Australia

Pokoje hotelu W Melbourne se mohou pochlubit hlubokou vanou a úžasným výhledem na město nebo řeku Yarra

Hotel: Four Seasons Resort and Residences Napa Valley, Kalifornie

Oenofilové a milovníci luxusu si zamilují nejnovější nemovitost Four Seasons v Kalifornské vinařské oblasti. První a jediné letovisko v Napa Valley v rámci fungujícího vinařství.

Nemovitost inspirovaná statkem byla otevřena v listopadu. Má pouze 85 pokojů a apartmá s krby a vanou s úžasným výhledem na vinice.

Kromě luxusního ubytování si hosté mohou také vychutnat výrobu vína z hroznů do sklenice a ochutnávky v místním vinařství Elusa.

Ceny začínají od 1 200 USD (25 674 Kč).

Four Seasons Resort and Residences Napa Valley; 400 Silverado Trail N, Calistoga, California, USA

Pokoje hotelu v NoMad London jsou chladné a eklektické. Na místě je také značková restaurace.

NoMad London, Spojené království

NoMad Hotels – sbírka elegantních butikových hotelů v New Yorku, Los Angeles a Las Vegas. Měla svůj mezinárodní debut s NoMad London v květnu.

Nachází se působivě ve zrekonstruované soudní budově z 19. století v Covent Garden. Jeho 91 pokojů je tak cool a eklektických, jak se očekávalo, díky kombinaci moderního a art deco designu.

Vrcholem je hotelová typická restaurace NoMad. Restaurace nabízí světlé sezónní jídlo a zvýšené komfortní jídlo. Například pečené kuře plněné foie gras a černými lanýži – spárované s krásnými anglickými víny.

Ceny začínají od 750 USD (16 044 Kč).

NoMad London, 28 Bow St, London WC2E 7AW, United Kingdom

Explora El Chaltén, Argentina

Explora El Chaltén je ohromující chata, která byla otevřena v prosinci. Umístěná v soukromé přírodní rezervaci o rozloze 14 000 akrů v Patagonii.

Hosté zde získají snadný přístup k 15 akrům značených turistických stezek. Horolezecké trasy a výpravy na nedaleké ledovce. Vše s průvodcem a je to součástí vašeho pobytu.

Uvnitř najdete 20 světlých, vzdušných, minimalistických pokojů s úchvatným výhledem na zasněžené vrcholky Patagonie.

Ceny začínají od 917 USD (19 617 Kč).

Explora El Chaltén, Rita Provincial 41 Km.16 N, El Chalten, Santa Cruz, Argentina

Hotel Explora El Chaltén se nachází v přírodní rezervaci o rozloze 14 000 akrů v argentinské Patagonii.

Hotel: One&Only Aesthesis, Řecko

One&Only Aesthesis, který má být otevřen koncem roku 2022, poskytuje cestovatelům to nejlepší z obou světů. Nachází se kousek od rušných Atén a ikonických míst, jako je Akropole, a zároveň nabízí relaxaci a klid plážového útočiště.

Ve skutečnosti, schovaný uvnitř 14 akrů svěžího pobřežního lesa, budete mít v resortu pocit, jako by byl na vlastním soukromém ostrově. Jeho 127 pokojů vzdává hold designu z poloviny století. Vysoké stropy, tkaná kůže a tlumené tóny a každý se může pochlubit úžasným výhledem na Egejské moře.

One&Only Aesthesis, Glyfada, Greece

Hotel One&Only Aesthesis nedaleko Atén nabízí plážovou relaxaci

Korinkyo, Japonsko

Tento minimalistický hotel, který byl letos otevřen v prefektuře Ishikawa, se nachází jen kousek od zahrady Kenrokuen v Kanazawě. Považované za jednu z nejkrásnějších japonských upravených zahrad. Je ódou na přírodu.

Na místě je aroma lihovar, kde si hosté mohou vyrábět esenciální oleje z místních lesních materiálů. Lze použít na pokoji a v hotelové střešní sauně a koupeli. Jeho 18 pokojů je obrazem japonského minimalismu. Mají jednoduché dřevě s kamennými povrchovými úpravami a neutrální designovou paletou. Ta umožňuje, aby se do centra pozornosti dostaly výhledy na okolní přírodu.

Ceny začínají od 320 USD (6 838 Kč).

Korinkyo, 1 Chome-1-31 Katamachi, Kanazawa, Ishikawa, Japan

Sommerro, Norsko

Sommerro je zastrčený v jedné z nejstarších čtvrtí Osla. Obklopený architekturou 19. století, má být tím nejlepším novým městským únikem v Oslu.

Otevření hotelu je plánováno na září 2022. Jeho 242 pokojů bude mísit tradiční severský design, čisté linie a elegantní minimalismus – s barevnými a art deco akcenty, jako je sochařské osvětlení a zakřivené panely. Společné prostory jsou stejně elegantní a okouzlující. Je zde kavárna plná rostlin, seversko-japonská restaurace s úžasným výhledem na město a první střešní bazén v Oslu.

Ceny začínají od 230 USD (4 916 Kč).

Sommerro, Sommerrogata 1, Oslo, Norway

Pokoje v hotelu Sommerro mají detaily ve stylu art deco a luxusní nábytek

Zdroj: CNN travel, Towpoint