Zvýšení výroby modelu F22 na 100 kusů

Společnost Donkervoort oznámila, že kvůli vysoké poptávce zvýší výrobu pro dalších 25 vozů zcela nového modelu F22

Společnost Donkervoort oznámila, že kvůli vysoké poptávce zvýší výrobu pro dalších 25 vozů zcela nového modelu F22. Oznámení přišlo v prosinci loňského roku poté, co se všech původních 75 modelů vyprodalo.

Donkervoort tak vyrobí celkem 100 kusů modelu F22. Za zmínku stojí, že výroba je již v plném proudu a první vozy již patří svým novým majitelům.

Prodeje modelu F22

Podle nizozemské butikové automobilky Donkervoort přišla většina objednávek nového modelu F22 ze zemí západní Evropy. Objednávky a poptávky však obdržela i ze Severní Ameriky, Spojených arabských emirátů, Velké Británie, jižní Evropy, Skandinávie a dokonce i z Izraele. Pět vozů nizozemská automobilka přidělila USA.

Podle nizozemské butikové automobilky Donkervoort přišla většina objednávek nového modelu F22 ze zemí západní Evropy
Kvůli zvýšené poptávce se zvýší výroba modelu F22 na 100 kusů

Denis Donkervoort, generální ředitel společnosti Donkervoort Automobielen, k tomu řekl: „Doufali jsme, že lidé model F22 ocení, a to se také stalo. Ocenili ho natolik, že jsme se museli obrátit zpět na náš logistický řetězec, abychom získali dostatek kvalitních kusů pro vytvoření dalších 25 vozů po zaplnění všech míst v běžné výrobě. Tím to však končí.“

Další jednotky Donkervoort F22 získají samozřejmě stejný výkon, točivý moment, hmotnost a výkonnostní parametry jako původní modely.

Specifikace výkonného vozu

To znamená, že všech 100 kusů F22 o hmotnosti 750 kg má výkon 666 koní, což je více než u Bugatti Veyron. O pohon se stará přeplňovaný řadový pětiválec o objemu 2,5 litru od Audi, který dosahuje výkonu až 492 koní. Tento výkon se přenáší pouze na zadní kola prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky, kterou spojuje diferenciál s omezenou svorností Torsen.

Donkervoort F22 dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 2,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 290 km/h
S výkonem 666 koní je výkonnější než Bugatti Veyron

Donkervoort F22 dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 2,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 290 km/h.

Společnost Donkervoort plánovala ukončit výrobu modelu F22 na konci roku 2024. Nicméně dodatečné zvýšení výroby ji prodlouží až do poloviny roku 2025. Toto prodloužení umožní automobilce rozšířit rodinu zákazníků a představit svou značku nové skupině kupujících.

Zdroje: motor1, Vapol