Volkswagen ID Buzz: designér odhaluje variantu pick-upu

Německá automobilka Volkswagen přišla s návrhem nového EV pick-upu

Volkswagen ID Buzz EV se chystá získat variantu pick-upu s otevřeným krytem. Pick-up má konkurovat modelu Riviano R1T. Objevil se totiž designový náčrt, který odhalil jeden z designérů automobilky Volkswagen.

Nejdříve se potvrdilo, že se elektromobilem stane obytná verze. Nyní je na řadě menší nákladní automobil.

Návrh vozu ID Buzz

Skica, kterou u příležitosti Světového dne designu sdílel šéf designu koncernu Volkswagen Klaus Zyciora, ukazuje původní koncept Buzz. Objevuje se s odstraněnou zadní třetinou střechy pro otevřenou korbu nákladního vozu.

Návrhář nesdělil žádné další podrobnosti o digitálním náčrtu. Nicméně se zeptal, zda by fanoušci chtěli, aby se posunul „na další úroveň“. A mnozí na Instagramu odpověděli: „Postav to, postav to hned!“

V samostatném tweetu VW také navrhl, že je možné, aby se objevily další verze. K tomu ještě dodal: „Existuje spousta neviditelných návrhů designu.“

Šéfové Volkswagenu nedávno pro Autocar odhalili, že elektrická verze chystaného Amaroku se chystá a mohla by se uvést na trh v polovině dekády. Nicméně, tento vůz by se mohl prodávat se zjevnějším komerčním zaměřením než jakákoli verze pick-upu ID Buzz. Ten je totiž přátelský k životnímu stylu.

ID Buzz, elektrické pokračování mikrobusu z 50. let minulého století dostupného ve formě MPV a dodávky, má být ve Spojeném království uvedený na trh letos v říjnu. Je vybavený jednomotorovým elektrickým hnacím ústrojím, který používají jiné modely ID.

Model má točivý moment 201 koní a 309 Nm, které se přenáší na zadní kola.

Oficiální ceny za Volkswagen ID Buzz ještě nejsou známé, ale nabídka začne přibližně na 1 160 000 Kč za dodávku. Dále se zvýší na téměř 1 450 000 Kč za MPV. Výkonnější dvoumotorové modely s pohonem všech kol se přidají do nabídky v roce 2023. Přičemž obytný vůz ID Buzz California má dorazit během roku 2024.

Tyto nejnovější náčrty se objevily jen něco málo přes rok poté, co světlo světa spatřila kabrioletová varianta Volkswagen ID 3.

Generální ředitel Volkswagenu Ralf Brandstätter navrhl, že verze elektrického hatchbacku značky s otevřenou střechou „můžou poskytnout zcela nový, mimořádný pocit svobody“.

zdroje: autocar, Vapol