Wiesmann Project Thunderball – koncept designu

Wiesmann Project Thunderball debutoval před rokem. Elektrický kabriolet se zatím nezačal vyrábět, ale firma nyní představila tři koncepty

Wiesmann Project Thunderball debutoval téměř před rokem. Elektrický kabriolet se zatím nezačal vyrábět, ale společnost láká na možnosti na míru pro zákazníky, kteří si chtějí svůj vůz přizpůsobit. Wiesmann postavil tři designové koncepty, aby předvedl „neomezené“ stylistické možnosti.

Koncept luxusního kabrioletu jako od Gatsbyho

Nejodvážnějším konceptem je ten, který si bere inspiraci z bouřlivých 20. let minulého století a fiktivního vkusu literární ikony Jaye Gatsbyho. Wiesmann dokončil elektromobil ve zlaté barvě, čímž se přihlásil k bohatství a optimismu té doby.

Wiesmann dokončil elektromobil ve zlaté barvě, čímž se přihlásil k bohatství a optimismu té doby
Zlatý koncept modelu Project Thunderball nechal vzpomenout na Jaye Gatsbyho z knihy Velký Gatsby

Společnost jej spojila se zlatou mřížkou chladiče. Uvnitř společnost kontrastuje s honosným interiérem z vínové kůže s matnými sametovými detaily.

Koncept inspirovaný temnotou

Na opačném konci spektra je vůz, který se zdánlivě inspiroval černou dírou. Nenápadný dvoudveřový vůz má matně černý exteriér zvýrazněný lesklými černými detaily.

Uvnitř Wiesmann použil matně černou kůži s eloxovaným obložením a obklady z uhlíkových vláken
Uvnitř konceptu v černé barvě najdeme černou kůži

Uvnitř Wiesmann použil matně černou kůži s eloxovaným obložením a obklady z uhlíkových vláken.

Třetí koncept v modré barvě

Třetí vůz je stylisticky mnohem decentnější a Wiesmann se při jeho tvorbě inspiroval Azurovým pobřežím. Je opatřený na zakázku vyrobeným oceánsky modrým metalickým lakem.

V interiéru je vůz vybavený zářivě oranžovou kůží s akcenty krémového plátna a vysoce lesklého teakového dřeva
Modrá verze je inspirována Azurovým pobřežím

V interiéru je vůz vybavený zářivě oranžovou kůží s akcenty krémového plátna a vysoce lesklého teakového dřeva.

Pod kapotou luxusního kabrioletu Project Thunderball

Wiesmann Project Thunderball je dvoumístný elektromobil s pohonem zadních kol a dvěma elektromotory umístěnými vzadu uprostřed. Cílem společnosti je výkon 680 koní a točivý moment 811 Nm. Společnost tvrdí, že to stačí k tomu, aby vůz zrychlil z 0-100 km/h za údajných 2,9 sekundy.

Wiesmann Project Thunderball je dvoumístný elektromobil s pohonem zadních kol a dvěma elektromotory umístěnými vzadu uprostřed
2 elektromotory má vůz umístěné uprostřed vzadu

Elektromobil získá nejmodernější lithium-iontovou baterii s napětím 800 V a kapacitou 92 kWh. Společnost doufá, že nabídne dojezd 500,5 km v cyklu WLTP.

Datum výroby a cena vozu Project Thunderball

Zatím není jasné, kdy se projekt Thunderball dostane do výroby. Podrobnosti o novém elektromobilu prosakují od jeho debutu před téměř rokem a zdá se, že každá nová informace je pro tento model malým krůčkem k realitě. Až se začne prodávat, měli byste očekávat cenu přibližně 300 000 eur (7 098 000 korun).

Zdroje: motor1, TowPoint