Opulentní železniční trasa z Japonska do Itálie

Cesta na palubě Royal Scotsman je luxusní způsob, jak si užít divoké výhledy na Skotskou vysočinu

Užijte si pomalejší tempo a maximální luxus na palubě těchto opulentních železničních tras z Japonska do Itálie.

Cesta vlakem vyšší třídy vám umožní zažít destinace jedinečným tempem v naprostém pohodlí a zároveň si užívat opulentní prvotřídní služby. Toto jsou některé z nejzajímavějších luxusních železničních tras, které můžete mít na svém seznamu.

1. GoldenPass Express, Švýcarsko – opulentní nabídka služeb

Švýcarský GoldenPass Express vozí cestující z letoviska Montreux do Interlakenu v Berner Oberland. Je to tříhodinová jízda se čtyřmi odjezdy denně (v obou směrech). Pro větší luxus zvolte třídu Prestige, kde se vyhřívaná kožená sedadla sklopí a otočí o 180 stupňů. Jsou také zvednuté o 38 cm výše než ty v jiných vozech. Což zvyšuje výhled na vinice, klesající údolí a modré ledovce. S nabídkou kaviáru z nedalekého Frutigen a lahvemi šampaňského Duval-Leroy Brut to slibuje krátkou, ale velmi sladkou službu. 

Jak na to: Jednosměrná jízdenka třídy Prestige stojí 3 250 Kč.

2. Royal Scotsman, Skotsko 

Díky svým tvídovým interiérům, měkkým vlněným přehozům a koupelnovým výrobkům Bamford nabízí Royal Scotsman opulentním způsobem zážitek, jak si prorazit cestu divokou krásou Skotské vysočiny. Od května 2024 si cestující budou moci rezervovat dvě nová apartmá Grand s velkými manželskými postelemi s reliéfním čelem, celoplošnými koberci a lakovanými dřevěnými intarziemi. Díky vlastnímu salonku si cestující v Grand Suites budou moci odpočinout s přidaným soukromím a zároveň se kochat fialovými vřesovitými kaňkami, které se míhají venku.

Jak na to: Dvě noci Highland Journey v Grand Suite začíná od 170 tis. Kč na osobu v rámci all inclusive.

3. Vietage, Vietnam

Jedná se o jediný luxusní vagón, který se připojuje k vlaku Reunification Express. Tato nabídka hotelové skupiny Anantara umožňuje až 12 cestujícím cestovat 320 km mezi Da Nang a Quy Nhon v nejvyšším pohodlí. Na palubě je šest soukromých oddílů s ratanovými paravány a plyšovým čalouněným sezením, které lze přeměnit na postele. Cestovatelé si mohou vychutnat krásu vietnamského venkova při tříchodovém obědě zalitém nápoji. A to od řemeslných ginů až po ledové kokosové kávy. V ceně jízdenky se nachází i masáž hlavy a ramen.

Jak na to: Jednosměrná letenka z Da Nang do Quy Nhon stojí 9 300 Kč. 

jasně světlý stůl na palubě Venice Simplon; Opulentní trasa z Japonska do Itálie
Bar hotelu Vietage nabízí řemeslné opulentní koktejly

4. SPACIA X, Japonsko

Tento vlak jezdí mezi tokijským nádražím Asakusa a městem Nikko v prefektuře Tochigi a poskytuje stylový způsob dvouhodinové cesty na sever. Okenní rámy se inspirují obdobím Edo a obsahují složité geometrické vzory používané při výrobě bambusového proutí. Vedle tradičních vlakových sedadel zahrnuje Spacia X také kupé, pohovky a sedadla ve stylu salonku. Z prémiového Cockpit Suite získají cestující pohled řidiče na cestu, když jedou kolem hor, vodopádů a chrámů.

Jak na to: Jízdenky lze zakoupit online nebo na kterékoli stanici na lince Tobu. Jednosměrná letenka začíná na 210 tis. Kč. 

5. Venice Simplon-Orient-Express, Francie – opulentní kajuty

V prosinci 2023 spustí Belmond’s Venice Simplon-Orient-Express čtyři nové trasy mezi Paříží a francouzskými Alpami. Ty se budou prodírat zasněženými lesy a podhůřím směrem ke stanicím Albertville, Moûtiers a Bourg-Saint-Maurice. Cestující mají možnost zachumlat se mezi damaškové prostěradla v historických kajutách, apartmánech nebo apartmánech Grand, než následující odpoledne dojedou na konečnou. Očekávejte sezónní pokrmy ve třech různých jídelních vozech, cinkání křišťálových sklenic v barovém voze a čerstvě upečené viennoiserie podávané v posteli.  

Jak na to: Pobyt v Historic Cabin začíná na 110 tis. Kč na osobu, včetně večeře, snídaně a brunche. belmond.com  

interiérový obrázek koktejlu v baru The Vietage.
Stůl prostřený k obědu na palubě Venice Simplon

6. La Dolce Vita, Itálie

Vlaková doprava La Dolce Vita Orient Express, která se spustila v roce 2024, dopraví cestující do Itálie 60. let, oblasti kulturního oživení. K dispozici je 12 luxusních kajut a 18 apartmá, z nichž posledně jmenované mají lakované stropy, kouřová zrcadla a soukromé koupelny – plus barový vůz, kde mohou cestující sledovat parket, když hraje klavírista. K dispozici jsou různé zážitky mimo palubu, od prohlídky vinic v Montalcino a benátských kanálů až po jízdu na koních v Abruzzu a popíjení vína na úpatí Etny.

Jak na to: Ceny začínají na 60 tis. Kč za osobu a noc v kabině Deluxe a na 90 500 Kč za noc v apartmá.

Zdroj: nationalgeographic, Vapol