Jeep Compass je právě v procesu výroby

Automobilový výrobce Jeep elektrifikuje svůj model Compass a rozšíří jej na plnohodnotné SUV a stane se dalším EV v nové řadě vozů Jeep

Automobilový výrobce Jeep elektrifikuje svůj model Compass a rozšíří jej na plnohodnotné SUV.

Jeep plánuje využít technologii mateřské skupiny Stellantis k urychlení procesu elektrifikace. Compass je jen jedním z jeho současných vozů, který začne využívat novou plně elektrickou platformu. Stane se také dalším vozem, který se připojí k řadě elektrických vozů Jeep.

Čtyři nové elektrické vozy Jeep

Dotyčná řada má být do roku 2025 čtyřčlenná, jak Jeep již dříve tvrdil. Nový Avenger se stane nejmenší nabídkou využívající architekturu STLA Small. Nad ním se objeví Recon – tvrdý off-road inspirovaný modelem Wrangler, který získá odnímatelnou obrazovku, střechu a dveře. Vlajkovou lodí značky Jeep v Evropě se stane model Wagoneer S s úrovní luxusu přesahující současný Grand Cherokee a samozřejmě s kultivovaností elektromobilu.

Specifikace Compass

Očekáváme, že Compass se stane právě čtvrtým modelem. A to vzhledem k tomu, že STLA Small, platforma určená pro příští Renegade, má být posledním ze sestav, které dorazí v roce 2026. Tedy po termínu, kdy by se měla sestava čtyř vozů dostat na trh.

Nový Avenger se stane nejmenší nabídkou využívající architekturu STLA Small
Avenger

Compass začne využívat platformu Medium, která by měla být k dispozici do konce roku 2023, s dojezdem až 643 km. Všechny podvozky STLA mohou nabídnout pohon všech kol, což je pro Jeep klíčový prodejní argument. Dále mohou využívat řadu specifikací elektromotorů s celkovým výkonem od 168 do 241 koní.

Renegade i Compass se mají i nadále prodávat celosvětově, na rozdíl od modelu Avenger
Renegade a Compass

Vysoce postavené zdroje Jeepu naznačily, že příchod Avengeru umožní zvětšení modelů Renegade i Compass. Ten využívá vybrané prvky Avengeru, ale odráží čistě elektrický základ. Compass by měl i nadále nabízet modernější, střídmější vzhled ve srovnání s krabicovitými retro tvary Renegade.

Rodinné SUV

Růst má být významný zejména pro model Compass, který v rámci elektrického plánu Jeepu převezme roli rodinného SUV plné velikosti. Renegade i Compass se mají i nadále prodávat celosvětově, na rozdíl od modelu Avenger. Avenger si nekoupíme v mnoha regionech mimo Evropu a neplánuje se to ani pro Spojené státy.

Zdroje: autoexpress, Towpoint