Chevrolet Camaro Fenix s výkonem 1 180 koní

Smith postavil Chevrolet Camaro s názvem Fenix, který je podobný modelu z roku 1969. Model by měl konkurovat podobnému modelu z roku 2019

Návštěvníci výstavy Grand National Roadster Show 2023 v kalifornské Pomoně se o víkendu dočkali. Představil se zde totiž nejnovější výtvor designéra Seana Smithe. Smith, známý svou prací pro společnosti jako Saleen Automotive, Rockstar Games, Ringbrothers a SpeedKore, má více než 20 let zkušeností v automobilovém průmyslu. Smith postavil Chevrolet Camaro s názvem Fenix, který je podobný modelu z roku 1969. Tento model by měl konkurovat podobnému modelu Camaro navrženým Smithem. Tento model debutoval na veletrhu SEMA 2019.

Chevrolet Camaro Fenix

Výsledkem je přeplňovaný Chevrolet Camaro o výkonu 1 180 koní (868 kW) s názvem Fenix, který kombinuje luxus a eleganci s výkonem.

Karoserie modelu Fenix je nalakovaná stříbrnou barvou s akcenty Liquid Champagne a Satin Charcoal Grey
Nový Chevrolet Camaro Fenix ve stříbrné barvě

Tým stavitelů pod vedením Mikeyho Dascoliho ze společnosti Driven Speed Shop pracoval se Smithem prakticky na realizaci jeho vize. Karoserie je nalakovaná stříbrnou barvou s akcenty Liquid Champagne a Satin Charcoal Grey. Tím vznikla nadčasová kombinace, která přitahuje pozornost.

Přední část vozu Smith přepracoval a tým vyrobil přední nárazník a nové nárazníky. Zadní část vozu je rovněž aktualizovaná o zakázkový světelný panel a 3D vytištěný spoiler zavazadlového prostoru. Karoserie také získala rozsáhle přepracování, aby se zajistilo její ostré lícování. Tvůrci vůz namontovali na podvozek Roadster Shop Fast Track.

Rozměry modelu Fenix

Rám Roadster Shopu Fenix Camaro, vyrobený z 10násobné skříňové oceli. Je vybavený předním zavěšením RS Fast Track se sestavou vřetena a náboje C7 Chevy Corvette, přední kyvnou tyčí s drážkou 1/25 palce a koncovými třmeny C7 a šestipístkovými brzdovými třmeny Baer se 14 palců širokými rotory v každém rohu.

Pro zvládnutí výkonu tvůrci namontovali kola HRE RS103 o rozměrech 18 × 9 vpředu a 19 × 12 vzadu s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4 o rozměrech 255/35 a 325/30.
Camaro Fenix

Pro zvládnutí výkonu tvůrci namontovali kola HRE RS103 o rozměrech 18 × 9 vpředu a 19 × 12 vzadu s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4 o rozměrech 255/35 a 325/30.

Pod kapotou

Pod kapotou je Camaro Fenix poháněné přeplňovaným osmiválcem 427 LS7 od společnosti Wegner Motorsports. Je spojený s šestistupňovou převodovkou Tremec T56. Motorový prostor vyrobila společnost Driven Speed Shop a o lakování se postarala firma Kandy Shop Creations v arizonské Mesa.

Interiér inspirovaný evropskými sportovními vozy navrhl Smith, přičemž palubní deska, výplně dveří a středová konzola je přesně převedená z 3D souborů CAD.

Zdroje: motor1, TowPoint