Toyota Sequoia s hybridním motorem o výkonu 437 koní

Toyota Sequoia debutuje s hybridním motorem o výkonu 437 koní a odvážným stylem. Nová generace modelu Sequoia může táhnout až 4 000 kg.

Toyota Sequoia v roce 2023 nahradí stárnoucí druhou generaci tohoto třířadého SUV, která pochází z modelového roku 2008. Automobilka využívá této příležitosti k tomu, aby velké vozidlo mechanicky i esteticky přepracovala. Velké změny jsou zásadní, protože Sequoia je nyní vrcholným SUV značky v Severní Americe poté, co byl ze Spojených států vyřazen Land Cruiser.

Technické specifikace nové Toyoty Sequoia

Všechny verze modelu Sequoia 2023 jsou vybaveny 3,5litrovým hybridním motorem V6 se dvěma turbodmychadly, který Toyota označuje jako i-Force Max. Motor dosahuje výkonu 437 koní (326 kilowattů) a točivého momentu 790 nM, stejně jako v modelu Tundra. U převodovky není jiná možnost než desetistupňový automat.

Nová Toyota Sequoia
Nová Toyota Sequoia

Zatím nejsou k dispozici žádné údaje o spotřebě paliva. Toyota tvrdí, že jde o „obrovské zlepšení oproti předchozí generaci“.

Sequoia 2023 jezdí na verzi stejné modulární platformy s karoserií na rámu, jakou mají nejnovější modely Tundra, Land Cruiser a Lexus LX 600. Kupující si mohou u všech úrovní výbavy zvolit pohon dvou nebo volitelný částečný pohon všech kol.

Základem modelu Sequoia je nezávislé zavěšení předních kol a víceprvkové uspořádání vzadu. Na přání jsou k dispozici adaptivní tlumiče a vzduchový systém pro vyrovnávání zatížení vzadu.

Nová Sequoia utáhne až 4 082 kg, což je téměř o 22 % více než předchozí generace. Na přání jsou k dispozici elektricky sklopná, výsuvná a sklopná tažná zrcátka pro lepší výhled, když něco táhnete. Panoramatický monitor navíc nabízí pohled na vozidlo a jeho okolí z ptačí perspektivy při manévrování.

Interiér nového modelu
Interiér nového modelu

Nový model Toyota Sequoia má vzpřímený postoj, díky kterému vypadá drsně. Přední část, která je podobná nejnovější Tundře. Je zde velká mřížka chladiče, ale designéři dali různým úrovním výbavy různé vzory mřížky, aby odlišili jejich styl. Například paket TRD Pro má široké černé šestiúhelníky a Capstone má menší otvory s chromovanou úpravou. Přední světlomety mají tvar písmene Y.

Tak co, pořídíte si novou Toyotu Sequoia domů?

Zdroje: Motro1, Vapol