Crown Signia 2025: Recenze interiéru

Lexus v podstatě vyrábí hezčí Toyoty. Proč tedy Toyota ohrožuje svou vlastní luxusní dceřinou společnost? Podívejte se na nový model Crown Signia 2025, který přichází s několika cíli. Nahradit model Venza, diverzifikovat značku Crown a převzít Crown na prémiovém konci nabídky Toyoty. Elegantní exteriér tohoto hybridního SUV to na první dojem naznačuje, protože jeho kabina demonstruje jiný přístup než typické těžce opotřebitelné ekonomické vozy Toyota. Naskočte s námi do Signie 2025 Crown a nekupujte si Lexus NX nebo RX, dokud neuvidíte interiér této Toyoty.

Crown Signia je v mnoha ohledech crossoverovou verzí sedanu střední třídy Toyota Crown. To je jasně vidět na interiérech těchto vozů – jsou si velmi podobné. Celkový design kabiny je střídmý a spoléhá se především na materiály a několik jemných křivek, které působí vizuálně přitažlivě. Přístrojovou desku, volant a středovou konzolu zvýrazňují vložky v měděné barvě.

Crown Signia

Na středové konzole je vyčnívající volič převodovky obklopen černým plastem s jemným třpytem. Před ním se nachází bezdrátová nabíječka. Je integrovaná vertikálně ve slotu a udržuje chytré telefony v bezpečí a většinou mimo dohled, i když se do ní nemusí vejít extra velká zařízení. Držáky na nápoje se dělí o místo s malým podstavcem, který dává na dosah dva porty USB-C.

Přední a zadní sedadla vozu Toyota Crown Signia 2025

Na vrcholu přístrojové desky jsou dva 12,3 palcové digitální displeje, z nichž jeden slouží jako ukazatel a druhý jako panel infotainmentu. Uprostřed palubní desky je umístěn ovladač hlasitosti a pod ním panel s fyzickými ovladači klimatizace. To vše je v době, kdy mnoho výrobců automobilů skrývá základní ovládací prvky v dotykových displejích, velmi chvályhodné.

Prohlédli jsme si Crown Signia v nejvyšší výbavě Limited, která je o stupeň vyšší než výchozí stupeň XLE. Její dostupné čalounění karamelovou kůží bylo velkoryse použito kolem přední řady sedadel. Toyota by udělala dobře, kdyby toto barevné zpracování rozšířila i na výplně zadních dveří, které jsou jednoduše černé. Ty přesto podporují prémiový dojem díky měkké dotykové úpravě aplikované nad loketní opěrkou. Cestující ve druhé řadě mají přístup ke kapsám na každém opěradle předních sedadel, stejně jako ke dvěma větracím otvorům a portům USB-C na zadní straně středové konzoly.

Crown Signia – interiér

Úzká okna prospívají vnějším proporcím modelu Crown Signia, ale na zadních sedadlech působí poněkud stísněným dojmem. Prostornost však zpětně získávají velká čtvrtkruhová okna, a ještě více, pokud je k dispozici velké panoramatické střešní okno.

Promyšlené úložné prvky

Chytrá praktická rozhodnutí sahají až za schránku na středové konzole, která má trikový mechanismus umožňující její otevírání z obou stran. Zejména klapky za každým sedadlem druhé řady jsou prvkem, který by mělo mít více SUV. Tyto klapky vyrobené z pevného materiálu se mohou po sklopení sedadel druhé řady vysunout a vytvořit tak pevnou bariéru, která zabrání posunutí nákladu dopředu nebo znečištění opěradel předních sedadel.

Ve spodní části nákladového prostoru není žádný okraj, což usnadňuje zasunutí nákladu (ale také jeho potenciální vyklouznutí, pokud se za jízdy posune). Úložný prostor pod podlahou představuje široký a úzký koš – není to mnoho, ale lepší než nic. Celý nákladový prostor je obložený výjimečně zbytečně měkkým kobercem. To nás nutí přemýšlet, zda Toyota nezvolila tento materiál snad proto, aby zlepšila kempování ve voze.

Toyota Crown Signia 2025 – detail

Je interiér Crown Signia lepší než u Lexusu?

Přestože je interiér Crown Signia jasným krokem vzhůru oproti typickým SUV značky Toyota, jako je RAV4 nebo Highlander, nejde tak daleko, aby se překrýval se svými kolegy z Lexusu. Modely NX a RX se zdají být postavené na podobné úrovni kvality. Nicméně svůj luxusní status dokazují sugestivnějším designem, který zobrazuje atraktivní detaily výbavy a draze vypadající povrchové úpravy materiálů. V tomto smyslu by mohlo být nejlepší zůstat u Toyoty Crown Signia XSE – pokud váš rozpočet dovoluje výbavu Limited, základní NX nebo RX by mohly být na dosah.

Zdroj: motortrend, Vapol