2022 Lexus LX600 zvyšuje svoji atraktivitu

Luxusní odnož Toyoty Land Cruiser podniká nové odvážné kroky k modernizaci. Cílí na širší publikum. Nový Lexus LX600 pro rok 2022.

Nový Lexus LX600

Lexus LX600 nese hodně váhy na svých bedrech. Jediné, čím musela zářit jakákoliv předchozí řada LX, bylo být luxusní Toyota Land Cruiser. Původní LX450 se ve skutečnosti jen málo odlišuje než Land Cruiser řady 80. Postupem času se řada LX vyvíjí, aby byla výraznější. Bohužel ani přítomnost aktivního řízení výšky nedokáže vyvážit jak úprava masky chladiče ovlivnila fungování terénního luxusního SUV LX570.

Land Cruiseru na tom nikdy moc nezáleželo, ale Toyota je nyní pryč a nechává Lexus LX600 pro rok 2022 samotný.

Ale v poslání nového Lexusu je víc, než jen ponechání věrné obdivovatele Land Cruiseru. Jeho nové modelové spektrum nyní zahrnuje základní model, sériově prodávanou třídu premium, vůbec první řadu Lexusu F-Sport, třídu luxury a špičkovou výbavu v provedení ultra luxury.

Špička pomyslného ledovce, řada Lexus ultra luxury je předurčena k tomu, aby přitahovalo lukrativní firmy a jejich společníky s vysokými podpatky, kteří raději sedí na pravém zadním sedadle.

Co sebou přinese nový Lexus?

Dle Lexusu modely premium, f-sport, a luxury budou tvořit 85-90 % prodeje. Je tam prostor na nějaké drobné pro základní řadu, která začíná na necelých 2 milionech a nenabízí žádné vymoženosti. Na druhé straně těchto drobků bude stát řada ultra-luxury, která má všechno. Nejvyšší řada disponuje masážními sedačkami, zadní konzoli ovládacího centra, která omezuje počet míst na 4 a luxusní cenu 2,7 milionu korun.

Zda verze Premium s 18 palcovými koly je dostačující k uklidnění vyznavačů Land Cruiseru teprve uvidíme. Bez ohledu na to, před příchodem Lexus LX600 v roce 2022, tento model v řadě LX ještě nikdy neexistoval.

Nový Lexus LX600 je jednoznačně lepší a mnohem méně rozměrný, než ten který nahrazuje. Což by mělo být dostačující pro většinu kupujících.

Zdroje: CarandDriver, Vapol