Bentley Continental GT S představuje design na míru

Automobilka Bentley představuje model Continental GT V8 řady S. Má nový design a můžeme si jej pořídit ve formě kupé nebo kabrioletu

Bentley Continental GT je nyní k dispozici ve zpřísněné formě S, která přináší extra nádech agility a designový balíček na míru.

Vychází z Bentley Continental GT V8 a je k dispozici ve formě kupé i kabrioletu. Připojuje se k Mulliner, Speed, Azure a standardnímu Continentalu GT, čímž se počet nabízených variant zvýšil na pět.

Bentley Continental GT S pod kapotou

Stejně jako u podobně koncipovaného Bentley Bentayga S, který se na trhu představil v loňském roce, je nová varianta luxusního kupé Crewe. K dispozici má výhradně s firemním 4,0 litrovým motorem V8 s dvojitým turbodmychadlem o výkonu 542 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 4,0 sekundy a dosahuje rychlosti až 479 km/h.

Tento motor je vybraný pro lehkost, kterou poskytuje přes horní příčku V12. Nyní dýchá novým sportovním výfukovým systémem navrženým tak, aby „zesiloval příčný rytmus V8“.

A v souladu s dynamickým účtováním modelu S je vybavený 48V elektrickým stabilizačním systémem. Je schopný vyvinout točivý moment až 1 300 Nm za pouhých 0,3 sekundy.

Bentley tvrdí, že tento systém, který využívá motory uvnitř stabilizátorů pro kompenzaci bočního pohybu v zatáčkách, může také zlepšit jízdní komfort při jízdě tím, že odpojí levá a pravá kola od sebe.

Stejně jako její sourozenec Bentayga se nová varianta Continental odlišuje od luxusnějších modelů v této řadě. A to černou mřížkou chladiče, koly, vnějším obložením, koncovkami výfuku a zpětnými zrcátky. Světla na obou koncích mají zatmavená skla a brzdové třmeny vynikají jasně červeným lakem.

Bentley Continental se nabízí ve formě kupé nebo kabrioletu
Bentley Continental GT

Uvnitř je sportovní záměr modelu S zvýrazněný volantem, sedadly a řadicí pákou zdobenou Dinamica. Zatímco sdružený přístroj zobrazuje stejnou grafiku s tematikou výkonu jako Bentley Continental GT Speed ​​na nejvyšší příčce s pohonem W12.

Bentley ještě musí potvrdit cenu pro S. Avšak se očekává, že má mít značnou prémii oproti standardnímu GT V8, který začíná na přibližně 4,6 milionů Kč.

Zdroje: autocar, Top-Voziky