Nová Toyota Land Cruiser – neuvěřitelná čekací doba

Nová Toyota Land Cruiser jde na dračku. Čekací doba na japonský offroad je více než šílená.

Aktuální model Land Cruisru je bezpochyby pověstnou trefou do černého. Pětimetrové japonské SUV se těší extrémní popularitě. Více než SUV však mluvíme o plnohodnotném Offroadu.

Tento enormní zájem pravděpodobně nečekala ani samotná Toyota. Jak to, že je enormní? No, čekací doba se už neuvádí v měsících, ale přesahuje několik let. Proto se i samotná Toyota za dlouhé čekací doby veřejně omluvila.

Nové modely Land Cruiser

Celé 4 roky na nový Land Cruiser

První fámy o tom, že bude čekací doba na nový Land Cruiser extrémní, se poprvé objevily už minulý rok. O několik týdnů později se ukázaly jako pravdivé. Toyota nyní oficiálně potvrdila, že čekací doba na nový Land Cruiser je dlouhé 4 roky.

Více offroad než SUV

V oficiálním prohlášení stálo, že děkují za objednání jejich vozidel. Land Cruiser byl přijatý velmi dobře jak v Japonsku tak i na celém světě. Upřímně se omlouváme, že dodání tohoto modelu bude trvat delší dobu. Upřímně se vám omlouváme.

Firma zároveň dodala, že pokud vytvoříte novou objednávku nyní, čekací doba může být až 4 roky. Budeme se však snažit udělat vše, aby jsme tuto dobu zkrátili. Děkujeme za pochopení.

Možná to je taky důvodem, proč nový model nepůjde na americký trh. S takto dlouhou čekací dobou by tam pravděpodobně automobilka neuspěla. Narozdíl od nového Lexusu LX600, který se začne v Americe prodávat v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Pokud máte tedy zájem o novou Toyotu Land Cruiser, nezbývá vám nic jiného než si na objednaný model chvíli počkat. Možná potom budete mít o to větší radost, až dorazí do vaší garáže.

Zdroje: Motor1, TowPoint