ID Xtreme – nové EV značky Volkswagen

Německá automobilka Volkswagen vytvořila nový plně elektrický vůz ID Xtreme Concept. Jedná se o elektrické SUV, založené na ID.4

I když zcela elektrické rodinné SUV ID.4 nemusí být nejzřejmější volbou pro robustní off-road, nezabránilo to německému koncernu Volkswagen ve vytvoření nového ID.4 založeného na Volkswagen ID Xtreme.

ID Xtreme

Na veřejné akci ve švýcarském Locarnu tvůrci odhalili model ID. Xtreme. Tento vůz má dokonce potenciál k výrobě. Silke Bagschik, vedoucí produktové řady MEB společnosti VW, uvedla: „ID. XTREME vyrábí nadšenci ve Volkswagenu pro ID. zde v Locarnu. Jsme opravdu dychtiví zjistit, jak na vozidlo reagují příznivci elektromobility. Na základě zpětné vazby od naší komunity se rozhodneme, jak v projektu pokračovat“.

I přes agresivní off-roadový vzhled je model ID Xtreme postavený na stávajícím testovacím voze ID.4, takže pokud by jej VW chtěl uvést na trh, nemělo by se objevit příliš mnoho překážek. Vpředu je upravený přední nárazník se zabudovanými ochrannými rámy a hliníkovým spodkem. Ten pomáhá chránit baterie umístěné pod kabinou.

Na boku můžeme vidět o 50 mm širší podběhy kol, které pomáhají zakrýt ta mohutná 18 palců široká terénní kola. Model má nový vzhled a nahoře je další světelný pás LED, který pomáhá při nočních výletech.

Pod kapotou

Volkswagen se pustil i do pohonného ústrojí. Dvoumotorový systém založený na 77kWh bateriové jednotce z GTX posílá energii na všechna čtyři kola s maximálním výkonem zvýšeným z 295 koní na 382 koní. Volkswagen říká, že je to díky přepracovanému motoru na zadní nápravě a „softwarové adaptaci“. I když není známo, zda ID. Xtreme zlepší 6,2 sekundový čas GTX z 0-100 km/h, je pravděpodobné, že dojezdu 484 km se zasáhne díky off-roadovým doplňkům.

Volkswagen ID. Xtreme se také vyznačuje novým jízdním hlukem na míru vyvinutý společností Volkswagen Design. Volkswagen říká, že generátor zvuku je umístěný uvnitř podběhu kola. Ačkoli německá firma neprozradila, o jaký druh hluku ID. Xtreme se jedná. Uvnitř jsou nová sedadla s čalouněním Alcantara a oranžovými akcenty.

Zdroje: autoexpress, TopNosiče