Sequoia, zbrusu nová Toyota v úterý 25. ledna

Toyota Sequoia pro rok 2023 se ukáže již v úterý 25. ledna. Po více než 10 letech přišla řada na přepracování plnohodnotného SUV od Toyoty. Design propůjčuje pravděpodobně z nové Tundry a zahrne i hybridní motor V-6.

Japonská automobilka, založená v roce 1937 Kičiro Tojodou je největším výrobcem automobilů na světě. Pod křídla této společnosti spadají i poměrně mladé automobilky Lexus a Scion.

Nyní tato automobilka sdílela detailní obrázek nového SUV Sequoia. Zůstává však nadále velmi tajemná. Obrázek zachycuje část zadní nápravy, zadního kola, znaku Toyota a jasně červenou barvu.

Tajemný obrázek nové Sequoia

Očekáváme, že se uvnitř tohoto modelu objeví motor V-6. Tedy stejný, jako používá pickup Tundra z roku 2022. Nový model Sequoia by měl nabízet také hybridní pohonnou jednotku iForce MAX s výkonem neuvěřitelných 437 koní.

Ve čtvrtek 20. ledna Toyota oznámila, že představení nového modelu SUV Sequoia proběhne v úterý, 25. ledna ve 3:30 ráno SEČ.

Na základě detailního prozkoumání fotografie, můžete zahlédnout modré logo Toyoty. Toto barevné rozlišení napovídá, že se pod kapotou bude skrývat právě hybridní pohon iForce Max.

Starobylé plnohodnotné SUV od Toyoty se brzy dočká své první nové generace po dlouhých 10 letech. Stejně jako předchozí dvě generace je nové SUV velmi úzce spjato s pickupem Tundra. V Americe by tento model měl nahradit Land Cruiser.

Sequoia stojí na stejné karoserii a rámu jako Tundra a Land Cruiser. Tyto dva nákladní vozy používají pevnou zadní nápravu. Tundra má zadní vinuté pružiny, ale Sequoia stejna jako Chevy Tahoe a Ford Expedition bude mít i nadále nezávislé zadní odpružení.

Nyní nezbývá nic jiného, než počkat do úterý, a uvidíme co vše nový model přinese.

Zdroje: CarandDriver, TowPoint