Lamborghini v roce 2028 uvede první elektromobil

První elektromobil Lamborghini v roce 2028 jako čtyřmístný crossover. Po něm přijde Urus druhé generace.

Lamborghini letos uvede na trh svůj poslední model s čistě spalovacím motorem. Společnost se sídlem v Sant’Agata Bolognese poté přejde na elektrifikované pohonné jednotky u všech svých produktů až do roku 2028. Po té údajně přijde její první plně elektrický model. Věděli jsme, že automobilka plánuje první radikální elektromobil? Nyní se díky nové zprávě Autocaru můžeme podělit o další předběžné podrobnosti.

Podle britské společnosti, která měla možnost sedět a hovořit s generálním ředitelem značky Stephanem Winkelmannem. Ten potvrdil, že tento čistě elektrický produkt bude radikálně odlišný od všeho, co Lamborghini kdy vytvořilo.

„Pokud jde o první plně elektrický vůz, je jasné, že přístup Lamborghini je jasný a uvážlivý,“ uvedl Winkelmann. Jasný, protože říkáme: „Ano, elektrifikace je součástí naší budoucnosti“. A uvážlivý, protože říkáme: „Je to zcela nový vůz: čtvrtý model. Je to segment, ve kterém se nepohybujeme desítky let.“

Historie Lamborghini

 Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Podíváme-li se zpět do historie Lamborghini, zjistíme, že generální ředitel značky pravděpodobně naráží na model Urraco z roku 1979, který měl uspořádání sedadel 2+2. V tomto případě se jedná o vůz, který se vyznačoval velkým rozvorem. Jeho moderní čistě elektrický nástupce vstoupí do rané fáze vývoje ještě letos a právě v této době se rozhodne o konečné koncepci a filozofii designu.

„Je to pokrok v tom smyslu, že se letos rozhodujeme, jaký typ vozu to bude, a to nejen o objemech, cenách a stylu karoserie, ale také mnohem více o obsahu vozu,“ řekl Winkelmann

Po tomto elektrickém crossoveru bude následovat plně elektrický Urus druhé generace. Výkonné SUV „bude plně elektrifikované“, přičemž se neplánuje žádná verze se spalovacím motorem. Stejně jako první sériový elektromobil Lambo bude i nový Urus „zcela novým vozem“.

Nyní zbývá jen chvíli počkat a těšit se, co nám nový model od Lamborgini přinese.

Zdroje: Motor1, TowPoint