Mercedes Vision EQXX ujede 1 200 km na jedno nabití

V čele výstavy Mercedes-AMG na festivalu rychlosti v Goodwoodu byl Vision EQXX. Ten dorazil do Goodwoodu po cestě dlouhé 1 202 kilometrů ze Stuttgartu do Silverstone a Brixworth na jedno nabití baterie.

Druhý takový výlet za necelé tři měsíce byl možný díky špičkovému systému tepelného managementu a vysoce aerodynamické karoserii. A samozřejmě 100 kWh lithium-iontové baterii.

EQXX dosáhl spotřeby energie 8,3 kWh/100 km. A využil hustého provozu a letních teplot s pilotem Mercedes-EQ Formule E Nyckem de Vriesem za volantem.

Výzkumné vozidlo, označované jako „nejefektivnější elektrické vozidlo“, které Mercedes-Benz dosud vyrobil, se bohužel nikdy nedostane na výrobní linky.

Ale Mercedes to hodně učí o účinnosti elektrických vozidel – což může být jedině dobře. Nejnovější jízda je o celých 200 km dále než její 1 000 km dlouhá dubnová cesta. Při níž jel z německého Sindelfingenu do Cassis na Francouzské riviéře a dosáhl spotřeby energie 8,7 kWh/100 km.

Mercedes Vision EQXX

K EQXX se v Goodwoodu připojil hypercar Mercedes-AMG One s hybridním pohonem E Performance.

Mercedes-AMG One hypercar.  Zdroj: Mercedes-Benz.
Mercedes-AMG One hypercar

Po řadě odkladů, které odsunuly jeho debut rok co rok, se hypercar Mercedes-AMG One představil v provozu na Goodwood Festival of Speed ​​v Anglii v roce 2022.

Motor nového hypercaru Mercedes-AMG One, který se může pochlubit 1,6 litrovým hybridním přeplňovaným motorem V6 s výkonem více než 1 000 koní, vychází z jednotky z roku 2016. Vítěze mistrovství světa F1, Mercedes-AMG F1 W07 Hybrid.

Ve skutečnosti hybridní pohon E Performance pod kapotou Mercedes-AMG One využívá jeden spalovací motor a čtyři elektromotory k výkonu 1063 koní.

Návrh motoru F1, který se měl použít ve voze hodném na silnici, se stal výsledkem úzké spolupráce mezi inženýry z Mercedes-AMG a odborníky z Mercedes-AMG High Performance Powertrains v Brixworthu.

Mercedes- AMG One, který debutoval o víkendu na festivalu rychlosti v Goodwoodu, zvýraznil lamely na předních obloucích, které se rozšiřují, aby napomáhaly odvodu vzduchu a prodlužovaly přední difuzor a zadní křídlo, a režim sníženého rozchodu, díky kterému se vůz snížil na 1,4 palce. vpředu a 1,18 palce vzadu.

Zdroj: thedriven, Vapol