Debut vlajkového elektromobilu 2024 Polestar 5 přijde tento měsíc

Konečně známe datum! 2024 Polestar 5 bude mít svůj veřejný debut v prototypové podobě na britském Goodwood Festival of Speed ​​23. června. Švédská automobilka Polestar to potvrdila v úterý v tiskové zprávě. Goodwood je velmi známá událost. EV nadšenci nejsou jediní, kteří by si měli na festival koupit lupeny. Nadšenci veteránů by si jí bezpochyby měli všimnout také.

Stejně jako ostatní vozy, které se objeví na Goodwoodu, bude prototyp Polestar 5 válcovat vytyčenou trať. Pravděpodobně zůstane maskovaný po celou dobu akce.

Premiéra vlajkového elektromobilu

Kdy se začne prodávat EV debut od firmy Polestar?

Polestar 5 se má začít prodávat v roce 2024 a silně si zakládá na konceptu Precept. Firma odhalila Precept v roce 2020 a jeho cílem je jednoznačně konkurovat Tesla Model S, Lucid Air a Mercedes-Benz EQS – a do určité míry také Porsche Taycan. Polestar soustřeďuje svůj plán na soupeření proti Porsche, a tak vyvíjí své vlastní elektromotory, baterie i design. I když stále hodně sdílí se svou mateřskou značkou Volvo, snaží se modernizovat a objevovat nové cesty.

SUV Polestar 3 vyrobené ve Spojených státech musí modelu 5 uvolnit na začátku roku 2023 silnice a hlavně autosalony. Následovat bude debut poněkud menšího SUV Polestar 4, který vzdáleně připomíná vlakové kupé. S novými modely chce Polestar zvýšit své prodeje až desetinásobně. Z přibližně 29 000 kusů v roce 2021 na 290 000 do konce roku 2025.

Debut od automobilky Polestar se objeví na festivalu Goodwood

V Goodwoodu se objeví také koncept roadsteru Polestar O2. Jedná se o designovou studii. Ta měla debut na začátku tohoto roku, a naznačuje styl budoucích modelů Polestar. Celá značka se pomalu ale jistě vzdaluje od své mateřské firmy – Volva. O což se už dlouhou dobu snaží.

2023 Polestar 2 bude také k vidění na Goodwoodu. Přichází několik změn. Například zvýšení rozsahu pro dvoumotorové modely nebo také zvýšení ceny o 61 600 Kč za základní verzi. Což zvyšuje základní cenu až na 1 180 000 Kč pro modelový rok 2023.

Lístky na zmíněný festival jsou stále v prodeji. Dokonce děti pod 12 let mohou po registraci předem vstoupit úplně zdarma. Pokud si nemůžete užít akci na vlastní kůži, můžete si poslechnout podcast, který se letos tvůrci rozhodli vyprodukovat. Těšit se můžete na různé debuty nejen od zmíněných automobilek.

Zdroje: greencarreports, Vapol