Polestar představí výkonnou platformu v Goodwoodu

Volvo a elektrická dceřiná společnost Geely Polestar představí svou výkonnou novou elektrickou platformu na Goodwood Festival of Speed ​​2022. A to s výkonem 650 kW a 800 V architekturou, která bude základem Polestar 5 společnosti.

Polestar představí na slavném festivalu v Goodwoodu premiéru elektrického výkonného čtyřdveřového prototypu GT Polestar 5. A také vyveze Polestar 5 na ikonický Goodwood Hill.

Polestar 5, který se vyvinul z koncepčního vozu Polestar Precept, který společnost představila na začátku roku 2020, je třetím ze tří nových elektromobilů, které Polestar očekává k uvedení na trh v průběhu příštích tří let – předchází mu již vydaný Polestar 2 a připravované elektrické SUV Polestar 3 a Polestar 4.

Charakteristická dynamika vozu Polestar 5 si však vyžádala novou pohonnou jednotku vyvinutou britským týmem Polestar, unikátní lepený hliníkový podvozek. Vývoj nového pohonného ústrojí probíhá ve Švédsku, ale víme, že platforma Polestar 5 se má chlubit novým zadním elektromotorem poskytujícím vynikající výkon spolu s 800 voltovou architekturou.

Polestar 5

Kombinovaný výkon předního a zadního motoru poskytne výkon 650 kW neboli 884 koní a točivý moment 900 Nm.

Polestar 5.Zdroj: Polestar, Polestar představí výkonnou platformu v Goodwoodu
Polestar 5

„Nová pohonná jednotka, na které pracujeme, nastaví nové měřítko značky v našich vysoce výkonných vozech,“ řekl Jörg Brandscheid, CTO společnosti Polestar a vedoucí výzkumu a vývoje.

Výkonná platforma

„Kombinace silných inženýrských schopností elektrických motorů s pokroky v technologii lehkých platforem vede ke skutečně úžasným řidičským vozům.“

Polestar 5 absolvuje během akce dva výjezdy do Goodwood Hill jako součást skupiny vozů „First Glance“. Ale oficiální uvedení na trh bychom měli očekávat až někdy v roce 2024.

„Polestar 5 se formuje tak, aby byl skvělým 4 dveřovým GT. A také skutečným Polestarem v srdci,“ řekl Pete Allen, vedoucí Polestar UK R&D.

„Platforma kombinuje vlastnosti maloobjemových výkonných vozů s moderními technologickými pokroky. Proto aby přinesla technologii lehkých a vysoce tuhých podvozků sportovních vozů do sériové výroby.“

Vedle Polestar 5 vystavuje Polestar také novou vysoce výkonnou limitovanou edici Polestar 2 BST edition 270 a Polestar Precept a koncept elektrického roadsteru společnosti.

Zdroj: thedriven, Vapol