Nissan Serena debutuje s osmi sedadly

Nissan trvá na tom, že ve světě, který je posedlý SUV, je stále místo pro poctivé rodinné vozy, a proto přišla šestá generace modelu Serena

Minivany nepatří k nejzajímavějším vozům, ale žádný jiný typ karoserie se nevyrovná praktičnosti, kterou skříňové a vzpřímené vozidlo nabízí. Nissan trvá na tom, že ve světě, který je posedlý SUV, je stále místo pro poctivé rodinné vozy. A proto přichází šestá generace modelu Serena. Značka představená na počátku 90. let pokračuje v sofistikovanějším minivanu s nejnovějšími technologiemi a ještě prostornější kabinou, do které se vejde osm osob.

Minivan Nissan Serena

Nissan Serena tvarovaná jako cihla na kolech pro maximalizaci vnitřního prostoru, má moderní přední masku se světlomety, které splývají s velkou mřížkou chladiče. Nissan uvádí, že pro zlepšení výhledu ven namontoval nejširší čelní sklo v segmentu, které ještě umocňuje rozsáhlý skleník s masivními bočními okny. Posuvné dveře na straně spolujezdce jsou vybavené funkcí hands-free s automatickým otevíráním, zatímco všechna světla využívají LED diody.

Značka představená na počátku 90. let pokračuje v sofistikovanějším minivanu s nejnovějšími technologiemi a ještě prostornější kabinou, do které se vejde osm osob
Nissan Serena

V přepracované kabině, kde se poprvé objevuje nová řadicí páka s přepínačem, má řidič oproti dosavadnímu minivanu o 120 mm více místa pro nohy. Rodiče s mnoha dětmi jistě potěší, že součástí výbavy je voděodolné čalounění sedadel, stejně jako množství portů USB a Wi-Fi pro připojení přenosných multimediálních zařízení, která je zabaví během dlouhých cest. Všichni cestující mají k dispozici vlastní ovládání klimatizace spolu s funkcí předehřívání klimatizace.

Rozměry a hmotnost

V závislosti na stupni výbavy je Nissan Serena dlouhý 4 690 mm/4 765 mm a široký 1 695 mm/1 715 mm. Také výška závisí na variantě, protože některé jsou vysoké 1870 mm, zatímco jiné měří 1885 mm nebo 1895 mm. Co se týče rozvoru, ten se pohybuje mezi 3135 mm a 3145 mm. Hmotnost se v závislosti na specifikaci pohybuje od 2110 do 2235 kg.

Pod kapotou

Benzínová verze používá 2,0l motor s přirozeným nasáváním o výkonu 150 koní a točivém momentu 200 Nm. Nabízí se s pohonem všech kol a převodovkou CVT nebo bez ní. K dispozici je také hybridní model e-Power (pouze 2WD) s novým a tišším motorem o objemu 1,4 l s výkonem 98 koní (72 kW) a točivým momentem 123 Nm. V kombinaci s elektromotorem je celkový výkon systému 163 koní a 315 Nm.

Technologie a cena Nissanu Serena

Důležitou funkcí je ProPilot 2.0. Funkce umožňuje jízdu bez použití rukou v jednom jízdním pruhu na dálnici při rychlosti 40 km/h a vyšší. Nachází se u nejvyššího stupně výbavy Luxion s e-Power.

Důležitou funkcí je ProPilot 2.0. Funkce umožňuje jízdu bez použití rukou v jednom jízdním pruhu na dálnici při rychlosti 40 km/h a vyšší
Palubní deska

Vlajková loď je také vybavená systémem ProPilot Park, který poprvé u modelu Nissan registruje a rozpoznává čáry parkovacího místa. Sáhněte po hybridní verzi a volitelném zdroji energie, který dodá šťávu elektrickým spotřebičům ve stejném duchu jako elektromobily nabízející obousměrné nabíjení.

Cena začíná na 465 tis. korunách za základní benzinový model. Za 805 tis. korun si pořídíte verzi e-Power Luxion. Jako první se začne prodávat Serena s konvenčním pohonem letos v zimě. Hybridní verze začne s prodejem na jaře 2023.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče